Хоткевича — красива сихівська вулиця з нереалізованим потенціалом та свідомим мешканцями, яким небайдужий власний район. Для втілення багатьох планів та проєктів з розвитку інфраструктури вулиці необхідна підтримка міської влади, якої наразі дуже мало. Більше про саму вулицю і її історію у фактах.
1. Вулиця Гната Хоткевича знаходиться в Сихівському масиві міста Львова. З’єднує проспект Червоної Калини та вулицю Хуторівка. Хоткевича забудували у 1980-х однотипними 9-хівками, її протяжність 1700 м.
2. З 1983 р. до 1991 р. вулиця носила назву імені Кисельова. Але у 1991 році її перейменували на честь українського письменника, композитора, громадського діяча Гната Хоткевича.
3. Ліцей Блаженного Климентія Шептицького у 2006 р. архієпископ Львівський Ігор Возьняк передав опіку над монашому Згромадженню отців Салезіян Української Греко-Католицької Церкви. У 2007 р. ліцей реорганізовано у гімназію Блаженного Климентія Шептицького, 2014 р. змінено форму власності з приватної на комунальну і гімназію реорганізовано у НВК «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів імені Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких».
4. Цьогоріч наприкінці січня НВК «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів імені Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких» відсвяткувала своє 28-ліття від дня заснування.
5. У містобудівних планах є проєкт за яким вулицю Хоткевича планують з’єднати новою дорогою з проспектом Вернадського. Нова дорога повинна розвантажити від заторів проспект Червоної Калини і вулиці Хуторівку та Зелену.
6. Дорога, яка з’єднуватиме вул. Хоткевича та просп. Вернадського матиме довжину орієнтовно 1,2 км. На виготовлення необхідної документації ще у 2019 році з бюджету міста виділили кошти, проте проєкт досі нереалізований.
7. У 2019 році було зареєстровано петиція «Стоп транспортному «Сихівському колапсу» (заторам) у якій сихівчани вимагали розв’язати багаторічну проблему з заторами у Сихівському масиві. Автори петиції пропонують створити дорогу, яка об’єднає вул. Скрипника та вул. Хоткевича для зменшення навантаження на проспект Червоної Калини.
8. Петиція «Стоп транспортному «Сихівському колапсу» (заторам) зібрала необхідні 505 голосів для перегляду депутатами Львівської міської ради і 31 жовтня на пленарному засіданні ЛМР “За” проголосували 45 депутатів. Проте цим проєктом після підтримання більше не займались.
9.Вулиця Гната Хоткевича межує з парком імені Папи Римського Івана Павла II та вул. Хуторівкою на якій знаходиться оптовий ринок “Шувар”. Завдяки великій популярності ринку, на вул. Хоткевича знаходиться кінцева зупинка 37 маршрутки, єдиної, яка заїжджає в глиб мікрорайону “Шувар”.
10. У Львові існує однойменний міський палац культури імені Гната Хоткевича, першу цеглину якого заклали в 1933 році. А за рік у листопаді 1934 року Дім робітників (перша назва палацу культури) громади міста Львова урочисто відчинив свої двері.
Якщо ви мешкаєте на вулиці Хоткевича, то долучайтесь до групи Сусіди (вул. Гната Хоткевича) Сихів, де ви зможете обговорити і спільно вирішити різні питання, познайомитися одне з одним та обмінюватися корисною інформацією.
Каріна Роханська
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про Персенківку.