10 фактів про “Санту-Барбару”

Опубліковано:

Для кожного сихівчанина вона означає багато, адже саме звідси почався зв’язок нашого району зі світом кінематографу.Тож сьогодні пропонуємо вам 10 фактів про славнозвісний сихівський громадсько-побутовий центр “Санту-Барбару”.

1.Зубра-центр, також «Санта-Барбара» — торгово-розважальний центр у Львові, розташований за адресою проспект Червоної Калини, 109. Центр збудований 1994 року.

2.Спроєктували центр радянські архітектори: Василь Каменщик, Анатолій Ващак, Євгенія Мінкова –  – відомі львівські діячі, що склали планування значної частини Сихова.

3.Своїми круглими арками вздовж всього фасаду, ТЦ «Зубра» уподібнився до розкішного особняку в Каліфорнії, де відбувалися події культового серіалу. Саме тому в народі він дістав назву “Санта Барбара”.

4.Через розвиток соціально-економічних відносин після розпаду СРСР саме торгові площі ставали центрами суспільного життя, особливо у спальних мікрорайонах. Така ж доля спіткала і ТЦ «Зубра». “Санта барбара” – є яскравим прикладом того настільки сильно відрізнялося поняття «торговий центр» у середині 90-их років, і зараз.

5.У 1997 році було прокладено перший тролейбусний маршрут на Сихів — N24, який з’єднав центр міста з розташованим на проспекті Червоної Калини кінотеатром імені Довженка. А вже в 2011 році тролейбусну лінію від кінотеатру Довженка продовжили до мікрорайону Санта-Барбара.

6.Одразу по закінченню будівництва «Санта-Барбара» була відзначена першою премією на щорічному огляді-конкурсі кращих проєктів у галузі містобудування та архітектури для України, який проводив Держбуд УРСР та Союз архітекторів України.

7.У липні 2014 року почалося будівництво інфраструктурного проєкту «Трамвай на Сихів» із «Санти-Барбари» до вулиці Стуса. Тож легендарний ринок довелося знести, щоб зробити розворотне кільце і кінцеву зупинку трамвая. Проте, його перенесли на вул. Антонича, 8, хоч і відвідувачів там помітно поменшало.

8.За адресою вул. Антонича, 24, на “Санті Барбарі”розташовується водойма Сихівського району, яку місцеві прозвали “Бетонка”. Хоча ставок немає актуального паспорту водного об’єкту, місцеві рибаки самоорганізувались в локальне товариство, й власними силами здійснюють процес зариблення водойми, прибирають його й слідкують за безпекою та чистотою. 

9.Замість чергового торгового центру, у 2014 році сихівчани вирішили створити в цьому мікрорайоні особливий «Сквер Гідності». Серед різноманітних дерев – сакур, лип, слив та кленів – тут розміщені незвичайні круглі лавки. Окрім того, тут встановлено тактильну плитку, аби люди з вадами зору також могли зручно гуляти цим сквером та насолоджуватися затишним відпочинком серед зелені.

10.У 2018 році архітекторка з Відня Анна Барб’єрі розробила цікаву концепцію для документального фільму. Вона хотіла простежити зв’язки між львівським житловим комплексом “Санта Барбара”, однойменним містечком у Каліфорнії та популярним американським серіалом 1990-х років. На жаль, цей амбітний проєкт так і не був втілений у життя та глядачі не побачили фільм на великому екрані. Проте сам задум заслуговує уваги і можливо ще колись хтось втілить цю оригінальну ідею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Новому Львові відбудеться вечір спогадів та презентація книги Андрія Гудими

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ