10 фактів про проспект Червоної Калини

Опубліковано:

Проспект Червоної Калини — це один з символів Сихівського мікрорайону у Львові. Цей проспект бере початок від вулиці Стуса і простягається на південь через увесь Сихів до вулиці Вернадського. Ми підготували декілька цікавих фактів про цей проспект. 

1. Проспект Червоної Калини – це одна з найбільших вулиць Сихова та один з чотирьох проспектів міста Львова (решту – пр. Шевченка, пр. Свободи, пр. В. Чорновола знаходяться в центральній частині міста).

2. Протяжність проспекту Червоної Калини становить 4,2 км. Але він не входить в перелік найдовших вулиць Львова. До прикладу, вул. Стрийська має довжину приблизно 7,5 км і більша частина цієї вулиці належить до Сихівського району.

3. Частина проспекту Червоної Калини від вулиці Стуса до вулиці Угорської у 1957 році отримала назву Криворізька, а з 1981 року цю назву поширили на всю вулицю. У 1993 році проспект перейменували на Червоної Калини в честь одного з головних символів України та як образ відновленої державності.

Сихів, 23 липня 2018

4. В Україні на сьогодні зареєстровано лише два проспекти Червоної Калини — у Львові та в Конотопі, проте жодної вулиці.

6. Ще до першої світової війни на перетині сучасного проспекту Червоної Калини та вулиці Навроцького (цей мікрорайон тоді називався Бельоско) існував відомий на всю Галичину і поза її межами цегельний завод «М.& J Reiss w Sichowie», який випускав «австрійську цеглу». Вона була набагато більшою і міцнішою (якіснішою) від сучасних взірців.

7. На початку січня 2004 року на перетині проспекту Червоної Калини та вулиці Луганської введено в дію першу чергу сихівського шляхопроводу. За кошти Львівської залізниці було споруджено міст і розв’язку. Під час будівництва моста ліквідовано вулицю Брусничну.

7. Проспект Червоної Калини – це важлива адміністративна вулиця Сихівського району з розвинутою інфраструктурою, адже саме тут знаходяться Сихівська районна адміністрація, ЦНАП Сихівського району, Сихівський райвідділ поліції, КНП «4-та міська поліклініка м. Львова», Дитяче поліклінічне відділення 4-ї КМП, Центр Довженка, ринок Шувар та багато іншого.

8. В травні 2019 року у Львові відкрили першу в Україні Wiki бібліотеку, яка знаходиться за адресою пр. Червоної Калини, 58. На сьогодні у Wiki бібліотеці зберігаються понад 20 000 книжок різних авторів та жанрів. Приміщення обладнане всіма комунікаціями, системою контролю температури повітря і музичною системою. Також бібліотека є точкою роздачі wi-fi.

9. На проспекті Червоної Калини розташовано кілька релігійних установ: храм ім. Святого рівноапостольного князя Володимирата (№ 86.), церква Пресвятої Богородиці(№ 70) та  Зал Царства Свідків Єгови(№76А).

10. За адресою пр. Червоної Калини, 81 знаходиться Центр Довженка, який збудували в 1987 році і до грудня 2019 року Центр носив назву “Кінотеатр ім. Довженка”. Центр Довженка формує творчий простір Сихівського району, об’єднуючи навколо себе мистецьке середовище міста. Це культурно-освітній центр із кінозалою, концертною залою, приміщеннями для дитячих гуртків та коворкінгу.

Небайдужим мешканців району пропонуємо приєднатись до групи Сусіди (пр. Червоної Калини) Сихів, де кожен може пропонувати власні ідеї, спільно вирішувати проблеми та просто обмінюватись корисною інформацією з сусідами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про вулицю Михайла Драґана.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ