10 фактів про парк “Боднарівка”

Опубліковано:

Кілька десятиліть тому на перехресті вулиць Стрийська — Наукова були городи з помідорами, а зараз там розташований парк “Боднарівка”. Він вміщає в собі храм великомучеників Бориса та Гліба, ставок з лататтям, дитячий майданчик та безліч таємниць, які ви дізнаєтеся у нашій рубриці “10 фактів”.

  • Майже шестигектарний парк заклали у шістдесятих роках минулого століття. Тоді керувала радянська влада, тому назва була відповідна — “Парк 50-річчя Жовтня”. На цій ділянці розміщувався один типовий елемент ледь чи не кожного парку тих часів — могила-пам’ятник “совєтському” воїну Веселову, на якій зазначили, що “доблесний” воїн загинув у боротьбі з ворогами радянської влади у 1950-му році. Втім, нічого про цю постать з історії не відомо. Пізніше парк перейменували.

  • У 1975 році посеред нещодавно створеної “Боднарівки” розмістили судно з номером борту 11138. Цей літак вважали одним із найуспішніших, оскільки його ввели в експлуатацію ще в 1959 році. За час свого використання, борт був на балансі почергово Бориспільського, Жулянського та Львівського аеродромів. Щоб колишнє судно не розібрали на метал його вирішили переобладнати.
Кінотеатр “Літак” у Львові в парку “Боднарівка, фото 1977 року, автор Олег Лисюк
  • На борту створили кінотеатр під назвою “Літак”. Кінопроєкційна апаратура розташовувалася за екраном, а глядацькі місця розмістили у пасажирському салоні – 112 місць при довжині корпусу 34 м. Враховуючи конструктивну непристосованість кінотеатру, умови перегляду були досить некомфортні. Спочатку “Літак” діяв виключно як дитячий, де відбувався показ переважно мультфільмів та казок. Втім, через малу відвідуваність у ньому почали показувати фільми для дорослих. 

  • У 1988 році у кінотеатрі посеред парку трапилася пожежа. Права сторона носової частини під салоном вигоріла повністю. Відновленням ніхто не став займатися, бо кінотеатр не був популярним. З часом літак демонтували через те, що його почали розкрадати на метал. 
  • У 1991 році з ініціативи прот. Володимира Яреми (Патріарха Димитрія) на розі вулиць Стрийська — Наукова заснували громаду УАПЦ, а настоятелем призначили прот. Ігоря Еліяшевського. З 1995 по 2007 у парку “Боднарівка” тривало будівництво церкви великомучеників Бориса та Гліба. Авторство належить архітектору Р. П. Сивенькому. 

  • Неподалік церкви росте дуб, біля якого встановили пам’ятний знак, де викарбувано: “Відродження Української незалежної церкви, обрання першого Патріарха України Святійшого Мстислава, перша річниця Незалежності України — ось події, в честь яких посаджено цього дуба”.
  • У 2010 році в парку встановили зовнішнє освітлення. Для цього з міського бюджету виділили близько 300 тис. гривень. У “Боднарівці” встановили 46 нових опор та паркових світильників. Таке рішення прийняли готуючи місто до Євро-2012.

  • Тут ростуть практичні всі декоративні дерева, які є у Львові. Парк цвіте майже всі сезони, окрім пізньої осені та зими. У “Боднарівці” є велике різноманіття рослин: фортизії, спіреї, магнолії, чубушники, бобовник. Більшість кущів є доволі давніми.
  • Окрасою парку є ставок, у якому цвіте латаття. Втім, ще декілька років тому ця водойма була настільки забруднена, що її очищували спеціальною технікою. У липні 2021 року садівниця міста Анна Коляда спільно з колегами розпочала проєкт з порятунку цього ставка. Заходи з очищення тривали кілька місяців. 

  • Нещодавно в парку відкрили сучасний дитячий екомайданчик. Його облаштували коштами соціально-відповідального бізнесу, а працівники парку створили біля нього зелений простір — пересадили хвойні та відремонтували алею. Це місце стало магнітом для малечі. 

Добрянська Соломія

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Внутрішньо переміщені українці доєдналися до толоки на Сихові

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ