10 фактів про Львівську духовну семінарію

Опубліковано:

20 років тому, в день Зіслання Святого Духа — храмовий празник Львівської Духовної Семінарії —  Блаженніший Любомир (Гузар) освятив наріжний камінь і фундаменти церкви під будівництво Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Вчора, у храмовий празник семінарії ми зібрали 10 фактів про Львівську духовну семінарію та Блаженнішого Любомира (Гузара).

1.Львівська духовна семінарія була заснована  цісарем Йозефом ІІ 30 серпня 1783 року.

2. Львівська духовна семінарія мала назву «Генеральна духовна семінарія у Львові».

3. 26 січня 2001 році на Надзвичайному Синоді Єпископів УГКЦ  Блаженніший Любомир (Гузар) вибраний Верховним Архиєпископом УГКЦ. 

4. З Львівської духовної семінарії розпочалося будівництво духовного комплексу на проспекті Папи Івана-Павла ІІ у Львові.

5. У 2002 році розпочали будівництво нової семінарії на вул. Хуторівка.

6.  Протягом 2001—2005 років, за проєктом групи архітекторів проектної фірми «Сенс-ПП», було збудовано новий комплекс споруд у складі корпусу Львівської Духовної семінарії, Богословсько-філософського факультету Українського Католицького Університету, господарського корпусу семінарії та будівлі студентату оо. Редемптористів на цій території. 

7. У вересні 2007 року Львівська духовна семінарія Святого Духа офіційно розпочала навчальний рік та свою діяльність у новозбудованих приміщеннях на вул. Хуторівка, 35 у м. Львові.

8. Блаженніший Любомир Гузар нагороджений чотирьма державними вищими нагородами: Орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня, Орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня та Орденом «За заслуги» III ступеня.

 9. У семінарії вирує редакційна колегія часопису «Пізнай правду», який виходить у світ ще з 1996 року.

10. У семінарії часто проводять молодіжні нічні чування. Молитовні нічні чування є практикою, коли людина проводить час у молитві і роздумах під час ночі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові реалізують проєкт для незрячих: адаптація нових книг та фільмів

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ