У Львові реалізують проєкт для незрячих: адаптація нових книг та фільмів

Опубліковано:

Для людей з інвалідністю по зору стартував новий проєкт з адаптації низки літературних і кінематографічних творів. Проєкт реалізовує організація Львівський осередок ВГО “Українська спілка інвалідів – УСІ”, за підтримки Українського культурного фонду. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Координаторкою проєкту є незряча львів’янка Оксана Потимко, а загалом у команді – 12 спеціалістів, у якій працюють редактори текстів шрифтом Брайля, аудіодискриптори та експерти, художники і звукорежисери, диктори. Зокрема, народна артистка України Олександра Бонковська, артист ВФ “Піккардійська терція” Ярослав Нудик, акторка Першого театру Леся Шкап’як, звукорежисер театру ім. Марії Заньковецької Ярослав Босий, художниця театру “Люди і ляльки” Еля Босович, та ін. У інклюзивній команді професіоналів є й кілька незрячих спеціалістів.

Проєкт передбачає:

1) публікацію шрифтом Брайля трьох книг: “Подолати минуле. Глобальна історія України”, “Любомир Гузар. Видатні особистості. Люди, які творили історію”, “Енциклопедія для допитливих. Зростаємо українцями”. Тираж кожного видання сягає 60 примірників. Оскільки книги шрифтом Брайля є надзвичайно об’ємними, загальна чисельність опублікованих книжок складе 640 екземплярів;

2) виготовлення трьох аудіокниг, згаданих вище;

3) адаптацію для незрячих глядачів трьох повнометражних художніх фільмів, створивши аудіодискрипцію до них: “Атентат”, “Нескорений”, “Андрей”. Стрічки українського режисера Олеся Янчука знайомлять глядачів з діяльністю видатних особистостей української історії – Степаном Бандерою, Романом Шухевичем, Андреєм Шептицьким.

“Мета проєкту – адаптувати для мешканців України, які втратили зір, серію літературних і аудіовізуальних творів українських авторів та кінокомпаній, створивши  новий інклюзивний культурний продукт з глибоко пізнавальним і мотивуючим змістовим наповненням. Усі виготовлені книги та фільми передамо в усі без винятку регіони України – спеціальні та інклюзивні школи і бібліотеки, онлайн-ресурси для осіб з вадами зору тощо. У такий спосіб львів’яни прагнуть донести до цільової аудиторії правдиву неспотворену історію України, показати, скільки насправді горя завжди приносила українцям російська окупація, які ми різні з росіянами і як важливо розумітися в історії власного народу, аби подолати минуле і його стереотипи”, – говорить координаторка проєкту Оксана Потимко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сихівському районі відкрили простір для дітей та молоді

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ