10 фактів про храм Зіслання Святого Духа

храм
Опубліковано:

Про церкви Сихова можна говорити довго й багато, адже район багатий на храми.  Саме тому ми продовжуємо рубрику цікавих фактів і розповідаємо  вам про храм Зіслання Святого Духа. Впевнені, що про багато з цих фактів ви прочитаєте вперше.

1. Храм Зіслання Святого Духа – це парафія української греко-католицької церкви, розташована на вул. Трильовського, 9а, в умовному мікрорайоні «Санти-Барбари».

2. Цікавою є історія заснування храму – зачинателем самої церкви й парафії був о. Михайло Литвин, а територію, хрест і наріжний камінь для будівництва посвятили 19 червня 1997 року з благословення владики Володимира Стернюка, тодішнього голови УГКЦ.

3. Владиці Володимиру на той час вже було 90 років, хоча й досі мав багато обов’язків. Через це, а також хворобу, саме посвячення відбулося завдяки о. Володимиру (Василю) Вороновському, духівнику Львівської духовної семінарії. До речі, цей священник також був першим настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці.

4. Довгий час (з 1998 по 2006 рік) на території храму стояла лише невелика каплиця, яка ледь вміщувала всіх парафіян, тож у червні 2006 почалося будівництво нової церкви, яке тривало сім років. Завдяки зусиллям отців, парафіян та небайдужих сихівчан спершу встановили новий камінь, тоді через рік перекрили цокольне приміщення, а 2012 року встановили бічні куполи.

5. У липні 2012 року відбулося урочисте встановлення хреста центрального купола нового храму. Напередодні його посвятив владика Венедикт – єпископ-помічник Львівської архієпархії. Також він відвідав парафію через два роки й окропив нові захристії.

6. Перша Служба Божа у новому, великому храмі Зіслання Святого Духа відбулася в жовтні 2013 року. Це була велична подія для всіх парафіян, адже до храму приїхав архієпископ та Митрополит Львівський Ігор, який очолив цю Літургію у співслужінні з отцями церкви.

7. Попри те, що ця церква вже вісім років існує, як «велика», серед великої кількості сихівчан досі можна почути, як її кличуть «маленькою», оскільки «великою» ще з початку свого існування й донині є церква Різдва Пресвятої Богородиці.

8. З нагоди 20-річчя храму 2017 року вийшов друком унікальний фотоальбом церкви, у якому описана й зображена історія парафіяльної спільноти від її заснування і закладення наріжного каменю майбутньої церкви. Кожен, хто придбав альбом, міг не лише пригадати пам’ятні дати та побачити себе на світлинах, а й зробити внесок у подальший розвиток храму, адже виручені кошти використали на оздоблення церкви.

Уривок з альбому (слова пароха о. Василя Мироша):

«Двадцять років – це період праці, надії і молитов, час будови нового храму, де брали участь чоловіки і жінки, багаті та бідні, старші та молодь, відомі та невідомі. Кожен із них віддав для парафії свої матеріальні здобутки, свій час, силу і працю у різний спосіб. Усе це є затрачене з любові до Бога, до ближнього, з любові до своєї парафії. Ця жертва стане великою нагородою та благословенням у майбутньому житті».

9. У храмі Зіслання Святого Духа діє багато парафіяльних спільнот – катехитична школа, де навчають дітей, вівтарна, марійська та хоружанська дружини, які прислуговують при церкві, а також молодіжний хор «Te Deum». Майже всі учасники цього хору – аматори, проте хор постійно бере участь у фестивалях духовної музики: «Велика коляда», «Аскольдів глас», «Понад Вифлеємом». А цьогоріч взимку він став учасником онлайн-фестивалю «Коляда в Нідерландах».

10. Попри карантин і значні обмеження, у храмі завжди проводять тематичні, різдвяні або великодні реколекції для парафіян. Так, у березні цього року в церкві були Великопосні реколекції від о. доктора Петра Терлецького, а на Різдво урочисто виступав хор «Te Deum».

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 місць, з якими літо на Сихові може бути цікавішим

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ