Різдво Пресвятої Богородиці — одне з найбільших і найважливіших церковних свят, присвячене народженню Божої Матері, символу духовної благодаті та надії для християн. Цей день також є храмовим празником найбільшої церкви на Сихові — церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Сьогодні в честь свята ми підготували для вас 10 цікавих фактів з історії цього величного храму.
- Архітектором Церкви є Радослав Жук. Він народився у місті Любачів, що нині на території Польщі. Здобував освіту в Австрії, потім — Канаді, а ще згодом — у США. Радослав Жук велику частину життя присвячував викладанню в університетах. Іншу ж частину — будівництву української сакральної архітектури в Америці та Канаді.
- Храм звели у період з 1995 по 2000 рр. Він став однією з перших в роки Незалежності України модерних архітектурних споруд у Львові. 8 жовтня 2000 року його освятив єпископ-помічник Львівський — владика Любомиром Гузар.
- Отця Ореста Фредину призначили адміністратором парохії ще у 1994 році. До цього дня він є діючим і шанованим серед вірян Сихова настоятелем храму.
- 17 квітня 1990 року було освячено камінь під будівництво церкви. Першим настоятелем громади став о. Василь Вороновський – ієромонах Студійського уставу, священник-екзорцист.
- У 2009 році за результатами опитування 100 львівських архітекторів, проведеного архітекторами Богданом Черкесом та Антоном Коломойцевим, храм визнано найкращим зразком сучасної архітектури Львова.
- Пам’ятник Іванові Павлові ІІ, який встановлено перед храмом, громаді подарував відомий скульптор і живописець (теж канадець українського походження) Лео Мол. Повне ім’я – Леонід Григорович Молодожанин. Серед його скульптурних шедеврів – пам’ятники Тарасові Шевченкуу Вінніпезі, Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, Оттаві та Івано-Франківську, а також бюсти президента США Двайта Айзенгауера, колишньої королеви Великої Британії Єлизавети ІІ та інших.
- 26 червня 2001 року біля новозбудованого храму відбулася зустріч Папи Римського Івана Павла ІІ з молоддю, яка зібрала близько пів мільйона людей. Тому площу біля храму Різдва Пресвятої Богородиці назвали іменем Івана Павла ІІ.
- У храмі Різдва Пресвятої Богородиці є частинки мощів святих Йосафата і Пантелеймона.
- 19 березня 2022 року до храму привезли копію фігури Діви Марії Фатімської з міста Фатіма у Португалії. Священнослужителі розповідають, що молитва біля цієї фігури допоможе захистити Україну, бо образ святої явився людям у Фатімі при схожих обставинах. Пробула ця статуя у храмі до 15 квітня 2022 року.
- Церква Різдва Богородиці відрізняється від інших святинь. Мінімальна кількість деталей, він немов складний з кубиків, завершеннями яких є купола параболоїдних форми. Світле будівля з золотими переливами неможливо не помітити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про модульне містечко “Маріяполіс”