10 фактів про заводи Сихівського району

Опубліковано:

Неможливо уявити Сихівський район без його заводів.   Вони стали основою його розбудови, зробили його таким, яким ми звикли його бачити. Сьогодні ми розповімо вам дещо, що ви могли не знати про кілька відомих сихівських підприємств.

1. Індустріалізація, освоєння та розбудова Сихівського району почалася у 1907-1908 роках із заснування міської електростанції — Львівська ТЕЦ-1 — на місці колишнього іподрому. Це одна з найстаріших електростанцій в Україні, що досі працюють. 

2. Стіни Львівського автобусного заводу ховають багато цікавих приміщень. Одним з них є покинутий костел і монастир кармелітів, який  керівництво підприємства вирішило переробити на щось більш для них корисне. Так там з’явилася актова зала, магазин, станція техобслуговування, численні кабінети замість келій, а вітражі та настінні малюнки на релігійну тематику замінили символікою заводу.

3. інформацією, яку оприлюднила прес-секретар ЛАЗу та редактор газети «Автобусобудівник» Олена Муляк, у січні 1954 року на території заводу знайшли скарб. Робітники наштовхнулися на цікаву знахідку, коли поглиблювали підвали. За описом, там були ювелірні прикраси, іконки з зображенням Матері Божої та ювілейні медалі. Підозрюють, що речі заховав один із німців, які використовували монастир як казарму в часи Другої Світової війни.

4. А пам‘ятаєте Євро-2012? Під час його проведення в Україні ЛАЗ був офіційним постачальником автобусів та тролейбусів для міст, у яких відбувалися матчі. Та це не єдина історична подія, частинкою якої стала продукція ЛАЗу.

5. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін не полетів у космос автобусом марки ЛАЗ, але до злітного майданчика космонавт доїхав саме на ньому.

6. Полярон — завод з виробництва електронних приладів, який протягом 9 років після створення діяв без назви і був зареєстрований як Поштова скринька №24.  Тут виготовляли техніку для радянського військово-оборонного комплексу, тому протягом певного часу все приховували.

7. На Поляроні досліджували способи захисту шахтарів від вибухів. Одним з результатів цих досліджень стало створення лазеру, за допомогою якого можна було виявляти витоки метану — вибухонебезпечного газу.

8. Також на заводі Полярон виготовляли друковані плати для комп‘ютерів. У 1986 році на заводі навіть розробили друковану плату для комп‘ютера «Львів», українського аналогу британського ZX Spectrum.

9. Дев‘яності роки видалися складними для Львівського бронетанкового заводу. Щоб не збанкрутувати, там виготовляли світильники. Одного разу на заводі на замовлення виготовили 3-метрову люстру. Замовники забрали її, але повернули через те, що неправильно розрахували розміри і не змогли занести в приміщення.

10. На території бронетанкового заводу поряд з кожним цехом є невеликі клумби. Там працівники дають волю своїй креативності. Кожна з них є унікальною та по-своєму цікавою.

Борищук Дарія

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водойми Сихівського району

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ