Фото: Конотоп.City

Уряд підтримав законопроект щодо заборони використання тварин у цирку

27 Грудня 2018 в 19:30

Кабінет міністрів України схвалив запропоновані Міністерством екології та природних ресурсів зміни до законодавства щодо захисту тварин від жорстокого поводження, повідомила прес-служба відомства. Зокрема, законопроект забороняє використовувати диких тварин у цирку.

«Уряд підтримав наш законопроект, який регулює низку питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборона використання диких тварин у цирку з перехідним періодом 5 років», — зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, п’ять років необхідні для вироблення механізму передачі тварин у природно-заповідний фонд та визначення їх подальшого місця проживання.

Він також заявив про те, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирку. За словами міністра, мова йде про утримання диких тварин у приватному секторі та розподіл повноважень між органами влади, які можуть застосувати санкції щодо безвідповідальних власників.

«Уряд сьогодні підтримав запропоновані нами зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які нарешті розмежовує повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами», — додав Семерак.

Розглядатиме справи про адміністративні порушення щодо диких тварин Державна екологічна інспекція України. Справи щодо домашніх і безпритульних тварин будуть в компетенції Нацполіції.

Міністр екології та природних ресурсів повідомив, що на сьогодні в Україні ніхто не володіє інформацією щодо реальної кількості диких тварин, які є у приватній власності, тому Мінприроди виступає за створення Єдиного електронного реєстру з обліку диких тварин, куди їх власники в обов’язковому порядку будуть змушені вносити всі дані, а також ініціює розробку Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

Нагадаємо, офіційно виступи диких тварин у цирках заборонені у таких країнах як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Латвія, Голландія, Румунія, Словенія, Фінляндія, Швеція. У Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі та Мальті заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин. В Угорщині та Португалії забороно використання диких тварин у цирках, які включені в Список CITES I.