Фото: Українська правда

З 2025 року українська мова буде обов’язковою під час ЗНО

25 Січня 2021 в 13:30

З 1 січня 2025 року українська стане обов’язковою мовою при складанні зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь під час інтерв’ю у Радіо Свобода.

Поки що мову іспиту для вступу до вишів в Україні можна обирати. За потреби учасники можуть писати його кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунську або угорською.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗНО з додаткових предметів може стати платним

Тарас Кремінь зауважив: «З одного боку, кажуть, що це дискримінує здобувачів освіти, вступників до українських університетів. З іншого боку, ЗНО не дає начебто об’єктивної картини знань і навичок випускників закладів освіти. Але ЗНО як обов’язкове для складання – один із критеріїв і факторів боротьби з корупцією на рівні вступу до вишів. Українська повинна бути обов’язковою для ЗНО. І сьогодні треба утверджувати ще і якість викладання, якість тестів самого ЗНО. Щоб тести ЗНО мали, крім усього іншого, високу оцінку. Бо, скажімо, вимоги до сертифікатів рівня володіння державною мовою державними службовцями відповідають європейським стандартам і рекомендаціям. Хочеться, щоб і ЗНО відповідало аналогічним критеріям. І щоб вони були чіткими, зрозумілими й прозорими».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: А ви вже гортали сьогодні стрічку в соцмережах?