Українські служби порятунку можуть перейти на єдиний екстрений номер

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

В Україні заговорили про можливий перехід на єдину систему «112». Ця система об’єднає всі екстрені служби в один телефонний номер, щоб адаптувати країну до норм Європейського Союзу й поліпшити сервіс для громадян, пише «Шотам». 

Що передбачено проєктом

Номери швидкої, пожежної, поліції та газової служби переведуть на єдиний номер – 112. Оператор єдиної системи зможе самостійно викликати необхідну службу для допомоги абоненту. Ідея не нова й уже давно використовується в багатьох країнах. 

На думку експертів, така система — це великий плюс. Легше стане і службам, і українцям. Наприклад, екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун наголошувала, що від неузгодженості роботи служб страждають медики швидкої допомоги. Дуже часто вони виїжджають на небезпечні виклики без співробітників поліції і потрапляють у небезпечні ситуації.

На якій стадії зараз

Про впровадження такої системи в Україні говорили ще декілька років тому. Є й відповідне законодавство –  у 2012 році був ухвалений Закон «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним номером «112».Втім, закон так і не набув чинності.

Вже з серпня 2019 року у профільному Міністерстві внутрішніх справ займаються розробкою технічної платформи для «системи 112».

Досвід інших країн

Найвідоміший приклад єдиної екстреної служби діє в США й Канаді — «911».

У Європі працює аналог — «112». Вперше номер з’явився ще в 1991 році завдяки ініціативі Швеції та був упроваджений в окрему директиву ЄС вже в 1998 році.

Водночас у багатьох країнах ЄС поряд із єдиним номером діють номери конкретних служб. Наприклад, у Австрії є окремий номер пожежної служби — 122, поліції — 133, швидкої — 144, служби газу — 128.

У Німеччині співробітники екстреної служби (номер 110) зобов’язані також ще й володіти іноземною мовою, щонайменше англійською.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ