Фото: freepik.com

Якщо ваша дитина пропустила школу: довідка від лікаря чи записка від батьків? Все, що вам необхідно знати

7 Лютого 2020 в 13:47

У вас просять принести довідку про відсутність дитини у школі? У цьому матеріалі ми пояснюємо, у яких випадках така довідка справді необхідна.

Якщо учень пропускає навчальні заняття в школі протягом десяти робочих днів, керівництво школи повинно повідомити про його відсутність у Національну поліцію України. Це пов’язано із захистом прав дитини на здобуття загальної середньої освіти. Для того, щоб справа не дійшла до поліції, батькам або іншим законним представникам потрібно принести відповідні документи, які засвідчують поважну причину відсутності дитини у школі. 

Якщо ваша дитина пропустила менше 10 робочих днів школі?

У таких випадках достатньо письмового пояснення від батьків. З 2017 року в Україні діє постанова №684 Кабінету міністрів України згідно з якою письмове пояснення батьків про причини відсутності дитини юридично прирівнюється до довідки від медичного закладу. 

Це пояснюється тим, що, якщо у дитини була застуда чи нежить, в таких випадках на думку чиновників йти до лікаря за довідкою — марна трата часу. Але, якщо хвороба дитини серйозніша і вона потребує реабілітації та домашнього лікування (чи лікування у медзакладі) понад 10 днів це необхідно підтвердити медичною довідкою. 

Так може виглядати форма пояснювальної записки від батьків. 

 

 

Додамо, що стаття 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» захищає пацієнта зберігати в таємниці свій діагноз: «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані під час його медичного обстеження. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта».

Якщо батьки не хочуть вказувати у довідці діагноз дитини, тоді лікар може написати лише необхідні застереження. Наприклад, що за станом здоров’я дитині слід утриматись від фізичних навантажень, при цьому діагноз дитини не вказується.

В таких випадках тільки медичні працівники закладів освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини. Також ці дані можуть міститися виключно в «Історії розвитку дитини» (Форма № 112/о ) – медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.