Фото: pustunchik.ua

 

Верба та вірші: На Сихові відбудеться захід, приурочений до дня народження Тараса Шевченка

6 Березня 2020 в 16:10

У парку Івана Павла II #КомандаСихова організовує захід, присвячений дню народження Тараса Шевченка. 

У парку Івана Павла II відбудеться висадка саджанця верби, який є потомком верби Тараса Шевченка, яку він посадив у Казахстані.

Перебуваючи на засланні у Казахстані, Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку верби, посадив її, дбайливо доглядав і незабаром виросло дерево, у затінку від якого любив відпочивати поет. У 1963 році напередодні 150-літнього Шевченкового ювілею, поет Андрій Малишко привіз гілочки шевченкової верби із Казахстану. Їх посадили в Києві біля Спілки письменників, біля будинку поета Максима Рильського у Голосіївці та кількох інших містах країни. 

 “Тарас Григорович Шевченко — провідний символом українського Слова, яке живе у віках, попри заборони та репресії. Понад 150 років тому наш Кобзар в казахстанському засланні власноруч висадив вербу, що стала для поневолених українців згадкою про рідну землю. Крізь сторіччя Тарасова Верба повертається  додому”, — говорить координатор Ігор Шолтис. 

На цей захід #КомандаСихова запрошує учнів сихівських шкіл продекламувати вірші та вшанувати Кобзаря у 206-ту річницю дня народження. За краще виконання творів учасники отримають пам’ятні подарунки. 

Місце та дата проведення: понеділок, 9 березня, парк Івана Павла II ,11:00 год.