Фото: korrespondent.net

Вчені зі 153 країн закликають ввести «надзвичайний кліматичний стан»

7 Листопада 2019 в 16:16

Понад 11 тисяч вчених зі 153 країн підписали спільну заяву, в якій застерегли щодо всесвітнього «надзвичайного кліматичного стану». Документ опублікований у вівторок, 5 листопада в журналі BioScience, пише DW.

Один із підписантів, представник університету Сіднея Томас Ньюсом заявив, що вчені мають моральний обов’язок попереджати людство про будь-яку катастрофічну загрозу. «Поведінку людини на планеті потрібно змінити принципово і назавжди, інакше уникнути «численних людських страждань» буде неможливо», — йдеться в документі.

У своїй статті дослідники вимагають, серед іншого, переходу на відновлювані джерела енергії, кращого захисту лісів та океанів, переходу на рослинну їжу та меншого споживання продуктів тваринного походження. Також науковці наполягають на стійкій зміні світової економіки та стримуванні зростання населення.

Додамо, що два роки тому дослідники вже оприлюднювали подібний заклик. Тоді 15 тисяч вчених підписали «попередження для людства» з закликом до більш послідовної охорони навколишнього середовища.

Нагадаємо, що команда «Сихів.Медіа» в рамках ініціативи «Чистий. Сихів» займається покращенням стану довкілля у Сихівському районі Львова. Зокрема, раз на два місяці ми проводимо прибирання у Парку імені Івана Павла ІІ. Також наші активісти збирають у мешканців Сихівського району використані батарейки та акумулятори.  Якщо ви бажаєте отримати контейнер для збору батарейок, заповніть, будь ласка, реєстраційну форму.

За новинами та акціями ініціативи «Чистий Сихів» можна слідкувати на нашому сайті, а також у Facebook групі