Фото: Сихів Медіа

В Україні сьогодні відзначають День захисту дитини

1 Червня 2020 в 11:11

Сьогодні, 1 червня у світі уже 61 рік поспіль відзначають Міжнародний день захисту дітей. З цієї нагоди ми хочемо розповісти про історію цієї дати, про те, чому важливо пам’ятати про захист дитини і як відзначають цей день в Україні.

День дітей, Дитячий день, День захисту дітей — свято, яке заснували у 1949 році за рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Питання опіки над дітьми набуло розголосу та розглядалося у час тотального зубожіння населення, голоду та епідемій, які прийшли на зміну двох світових воєн.

В Україні День дитини святкують кожного року 1 червня з 1998, тоді як в Австрії – 20 вересня, Швеції – 5 жовтня, Австралії – 28 жовтня тощо.

У світі є країни у яких в календарі існує два свята — День захисту дитини, який у кожної держави свій, та Всесвітній день дитини, який щорічно відзначають 20 листопада. Всесвітній день дитини — це Міжнародний день ООН, який встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року. Символом Міжнародного дня захисту дитини є зелений прапор, на якому намальовано п’ять фігурок людей різного кольору, які стоять на поверхні Землі. Це символізує об’єднання та розуміння різних народів світу, незалежно від раси та національності.

А також, щорічно 16 червня у світі відзначають День захисту дітей Африки.

Історія свята в Україні:

Через 7 років після приєднання України до “Конвенції ООН про права дитини” діючий президент Леонід Кучма започаткував свято у 1998 році. 30 травня Леонід Кучма підписав указ “Про день захисту дітей”.

Наразі функція захисту дітей покладена на омбудсмена з прав людини Людмилу Денисову та уповноваженого з прав дитини Миколу Кулебу.

Додамо, що на сьогодні в Україні зареєстровано майже 70 тисяч дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. За статистикою близько третини дітей позбавлена шансу на усиновлення. А також є діти, які щодня піддають фізичному, психологічному та сексуальному насиллю, але приховують це та не мають спеціального статусу, бо юридично вони перебувають під опікою родичів.

Зазвичай у цей день батьки проводять день з дітьми, відвідують усілякі розважальні заходи для дітей, відвідують зоопарки чи кіно. У Львові щорічно влаштовують конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Чому свято є важливим?

День захисту дітей — це не лише веселе свято для дітей, а щорічне нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, аби діти знали як поводити себе коли поруч немає дорослих, аби не боялись звертатись за допомогою та були відкриті, коли цього потребує ситуація.

Потрібно пам’ятати, що те, що і як батьки закладають у дитину, є основою майбутнього самостійного життя їхньої дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрзалізниця презентувала ASMR-потяг на YouTube.