На Львівщині відкрили Бескидський тунель. Що це нам дає

24 Травня 2018 в 21:21

По-перше, їздити будемо швидше, по-друге, безпечніше, а по-третє — держава отримуватиме більше грошей, а люди — зарплат.

24 травня в Україні офіційно відкрили Бескидський тунель. Сьогодні по ним пустили перші товарні поїзди, а завтра відправлять і пасажирські.

І голова держави, і місцеві чиновники, і представники будівельної компанії запевняють: цей проект унікальний і стратегічно важливий.

Чому він унікальний

На будівництво тунелю пішло 2,9 мільярдів гривень — це кредитні кошти від ЄБРР, ЄІБ, а також власні від «Укрзалізниці». За ці гроші протягом 10 років тут облаштували сучасний інфраструктурний об‘єкт у відповідності до європейських норм, каже інженер дирекції з будівництва Володимир Харлан.

Для того, аби збудувати тунель у Бескидському хребті, довелося закладати у гору вибухівку, підривати її, вивозити породу, а вже потім робити бетонні стіни. Тунель знаходиться у сейсмічно активній зоні. Але для того, щоби нівелювати цю проблему, будівельники вмонтували у стіни сейсмошви, які стримуватимуть можливу активність.

Також Бескидський тунель обладнали камерами відеоспостереження, датчиками температури, пожежною сигналізацією тощо. За словами Володимира Харлана, все це дозволить підвищити безпеку і для працівників, і для пасажирів.

Що дає тунель

Пропускна здатність старого тунелю становила 44 поїзди на добу. Цей же зможе приймати 100. Крім того, зміниться і швидкість рухомого складу: з 25-40 км/год у минулому до 60 км/год тепер.

«Відкриття тунелю має пришвидшити інтеграцію України в європейську економіку за рахунок збільшення товарообороту і пасажирообороту», – переконаний Володимир Харлан.

Фото: Сихів Медіа