Фото: dnepr.info

З січня в ресторанах, магазинах та інших закладах лунатиме лише українська

9 Січня 2021 в 12:06

З 16 січня набуває чинності норма закону про мову. На порушників очікують штрафи до 6800 гривень. Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь «Інтерфакс-Україна».

Норма закону про мову, яка увійде в дію, передбачає, що працівники в сфері обслуговування мають користуватись виключно державною мовою. Якщо ж законодавство не буде дотримане, то, за його словами, є два засоби реагування. Перший – це державний контроль. Тобто, це факт встановлення порушення і застосування до порушника відповідних санкцій. Друге – це заходи щодо усунення порушення протягом 30 днів та недопущення його повторення у майбутньому.

«Якщо ж упродовж року трапляються повторні аналогічні порушення, і вони категорично не виправляються, то уповноважений має право, встановивши факт, скласти акт, потім протокол, а після винести постанову про накладення на суб’єкта господарювання штраф у розмірі від 300 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що наразі становить від 5,1 до 6,8 тис. грн», – сказав Тарас Кремінь.

Штраф будуть накладати не на працівника, який здійснив порушення, а на працедавця. У 2021 відповідні державні органи запланували низку перевірок. Додамо, що 16 липня 2020 року в Україні набрав чинності закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.