Фото: Сихів Медіа

Україна потрапила в топ-10 країн з найбільшим обсягом сміття на людину

15 Липня 2019 в 20:26

Україна потрапила на 9 місце рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя за версією американського агентства 24/7 Wall Street. Про це пише USA Today.

Світ потопає у смітті та, за даними Світового банку, рівень вироблення відходів тільки зростає. Через приріст населення та збільшення міських територій, очікується і зростання обсягів виробництва сміття у країнах — за деякими оцінками, на 70% між 2016 та 2050 роками.

Від 30% до 35% загальної кількості утворених відходів у більшості розвинених країн пов’язано з будівництвом, реконструкцією та знесенням будинків, згідно з офіційними статистичними даними ЄС.

У багатьох країнах будівельна індустрія — найбільше продукує сміття, близько 90%, вироблених в країні. Китай є винятком, там більша частина відходів — сільськогосподарські або промислові.

Україна потрапила на 9 місце рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя, країни в рейтингу розподілилися таким чином:
1. Канада – 36,1 тонн сміття на людину;
2. Болгарія – 26,7 тонн сміття на людину;
3. США – 25,9 тонн сміття на людину;
4. Естонія – 23,5 тонн сміття на людину;
5. Фінляндія – 16,6 тонн сміття на людину;
6. Вірменія – 16,3 тонни сміття на людину;
7. Швеція – 16,2 тонни сміття на людину;
8. Люксембург – 11,8 тонн сміття на людину;
9. Україна – 10,6 тонн сміття на людину;
10. Сербія – 8,9 тонн сміття на людину.

Зазначається, що Україну населяє 44 831 135 осіб. Сумарно, за 2017 рік, Україна виробила 474 106 025 тонн сміття. Ступінь перероблювання відходів становить —

3,2%. Більшість відходів в Україні є побутовими та сільськогосподарськими.

«Україна — найбільший експортер зброї у світі, виробляє трохи понад 474 мільйонів метричних тонів відходів на рік. Жодна з 105 країн, щодо яких є дані про небезпечні відходи, не виробляє більше таких відходів», — йдеться в результатах дослідження.

Нагадаємо, аби покращити екологічну ситуацію на Сихові, громадські активісти створили організацію «Чистий Сихів». Мета організації – об’єднати людей, яким не байдуже навколишнє середовище, зокрема стан Сихівського району.  «Будь-який мешканець хоче бачити свій район комфортним, але часто забувається така банальна річ як чистота. Недопалки, поліетеленові та скляні пляшки, обгортки тощо. Ми це бачимо з Вами щодня. Дивно і прикро спостерігати як батьки викидають сміття просто на узбіччя чи дороги на очах своїх дітей. Ваші діти є Вашим дзеркалом, за їх  дії відповідальність лежить саме на Вас. Ініціатива Чистий Сихів прагне зібрати свідомих мешканців Сихова та організуватися у потужну команду свідомих громадян, які своїм прикладом покажуть можливість жити комфортніше», – розповідає координатор Святослав  Петровський.

27 липня «Чистий Сихів» організовує вже другу толоку у парку імені Івана Павла ll.  Щиро віримо, що через певний час подібні толоки стануть не потрібними адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.