Фото: Освіта Нова

Учні більше не прибирають в кабінетах

30 Січня 2021 в 11:23

Новим санітарним регламентом Державної служби якості освіти не передбачено залучення школярів до прибирання кабінетів, лише “самообслуговування”. Регламент набув чинності в січні 2021 року та викликав хвилю дискусій.

Згідно з новим регламентом, учні не митимуть підлоги та вікна, а також не зможуть використовувати мийні та дезінфікувальні засоби.

В попередньому санітарному регламентів зазначався термін “самообслуговування”, за яким учні могли самостійно прибирати класи, кабінети та лабораторії. Тоді як, в документі за 2021 рік цей термін теж присутній, проте передбачає лише прибирання за собою сміття та тримання свого робочого місця у чистоті.

«Дозволяє Санітарний регламент залучати учнів 5-11(12) класів лише до поливу рослин та вологого прибирання поверхонь (без миття підлоги та вікон і використання мийних та дезінфікувальних засобів). Відбуватись це має за участі вчителів або медичних працівників, а тривалість самообслуговування не має перевищувати 1 години на тиждень», – розповіли в Державній службі якості освіти.

Додатково, відтепер під час інституційних аудитів вивчатимуть освітнє середовище школи з огляду на його відповідність вимогам Санрегламенту. Також педагогічні колективи мають врахувати зміни, здійснюючи самооцінювання освітнього та управлінського процесів у школі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для сихівської школи розробили проєкт внутрішнього подвір’я.