Фото: 20 хвилин

У Львові почали встановлення валідаторів

5 Квітня 2021 в 13:46

Сьогодні у трамвайному депо вперше презентують поставлені валідатори, процес встановлення яких триває вже близько п’яти років. Це перший крок до запровадження в місті електронного квитка.

Ще у листопаді 2016 року Львів підписав угоду з Європейським банком реконструкції  та розвитку (ЄБРР), взявши кредит на 10 мільйонів доларів і домовившись про е-квиток. Однак справжні зрушення в цій угоді почалися лише зараз.

Наразі валідаторами оснащують п’ять львівських трамваїв. Їх лише встановлюють, монтують і перевіряють, тож скористатися ними містяни поки не зможуть. Однак до 13 січня 2022 року заплановане повне встановлення валідаторів у всьому громадському транспорті міста.

Роботою займається чеська компанія «Мікроелектроніка», яка перемогла в тендері, на субпідряді – львівська SoftServe. Цього тижня вони працюватимуть суто з трамваями, а вже з наступного перейдуть на тролейбуси на автобуси.

Окрім того, що валідатори забезпечують е-квиток, міська рада також планує здійснювати через них певне інформування мешканців, тому що система під’єднана до мережі Інтернет.

За словами Романа Лева, керівника проєкту «Електронний квиток у місті Львові» та заступника «Львівавтодору», теперішній тестовий режим працюватиме у вигляді перевірки якості передачі сигналу, відстеження транспортних одиниць, наявності похибок у з’єднанні. Також він зазначив, що опісля появи е-квитка у водія все ще можна буде придбати паперовий квиток, проте він буде дорожчим. Це зроблять для того, щоб стимулювати львів’ян переходити на безготівкову форму оплати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчанин вдвадцяте став чемпіоном України з кіокушинкай карате