Фото: Діло

У Львові надалі безкоштовно чіпують собак

29 Травня 2020 в 10:57

У Львові проводять акцію пільгового чіпування тварин на базі клініки ЛКП “Лев”. Про це повідомили на сайті Львівської міської ради.

Чіпування проводить міжнародна платформа ідентифікованих тварин Animal-ID.net за підтримки Британського благодійного фонду Dogs Trust Worldwide, які надали Львову 5000 мікрочіпів. Акцію проводять для зменшення кількості собак, які загубились в місті та не можуть повернутись додому, а також домашніх собак містян.

Акція розпочалась 1 лютого та її проводитимуть до кінця 2020 року, наразі, на базі клініки ЛКП «Лев» уже безкоштовно прочіпували 145 собак. Для того, щоб зареєструвати собаку в міському реєстрі, чіпування є необхідним. У випадку, якщо тварина загубилась, це полегшить процедуру повернення її власнику, адже потрібно буде лише відсканувати чіп у будь-якій ветклініці. Власник домашнього улюбленця одразу отримає повідомлення про місце зчитування чіпу.

Ідентифікація мікрочіпом на сьогодні є найбільш надійним та сучасним методом, адже чіп імплантується лише раз та залишається з твариною протягом усього життя.

“Мікрочіп — це електронний чіп розміром 2,12×12 мм (як рисова зернина), який вводиться тварині підшкірно методом звичайної ін’єкції та не завдає жодної шкоди здоров’ю чотирилапого. Чіп містить унікальний номер, що зчитується сканером. До цього унікального номера в базі даних прив’язуються дані власника тварини, що дозволяє ідентифікувати її,” – розповіли у ЛКП “Лев”.

Процес чіпування та процедура реєстрації собаки:

  • введення підшкірного транспондера (мікрочіпа) за допомогою спеціального стерильного інструменту в область лопаток;
  • заповнення анкети;
  • внесення відповідної відмітки у ветпаспорт тварини;
  • внесення інформації про тварину і власника у міжнародну базу даних.

Також обов’язковою умовою процедури чіпування є наявність вакцинації від сказу, яке проводили не пізніше року з відповідною посвідкою у ветпаспорті собаки та реєстрація у єдиному міському реєстрі тварин Львова, що засвідчується ідентифікаційним знаком-жетоном.

Процедура чіпування цього року буде безкоштовною в ЛКП «Лев» та пільговою у ветклініках міста, які є партнерами проєкту. Перелік партнерів можна переглянути на сайті.

Додамо, що чіп також є однією з обов’язкових умов для перетину кордону з собакою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від сьогодні львів’яни можуть отримати консультацію щодо захисту дітей онлайн.