Фото: Сихів Медіа

Сихівському району сьогодні 20 років!

10 Лютого 2020 в 18:08

Сьогодні Сихівський район святкує свій ювілей — 20 років, адже 10 лютого 2000 року у Львові утворили Сихівський район , який до цього був частиною Галицького району. 

Сихівський район — один із наймолодших районів Львова, 10 лютого 2000 року голова Верховної Ради України Іван Плющ підписав постанову про створення Сихівського району, який раніше був частиною Галицького району.

“Утворити в місті Львові Сихівський район за рахунок земель Галицького району”, — йдеться у тексті постанови. 

Нагадаємо, що нова історія району починається у 1952 році, коли село Сихів вдруге ввели до складу Львова. А у 1980 році радянська влада на зруйнованій частині села забудувала житловий масив, що отримав назву Сихівський. Інша ж частина теперішнього Сихівського мікрорайону (не плутати з Сихівським районом) забудована на території — колишнього села Козельники, яке у 80-х роках теж значною мірою було зруйноване та частини земель села Зубра Пустомитівського району, які були включені в межі Львова.

Забудова здійснювалася окремими мікрорайонами, в центрі яких знаходилась Т-подібна транспортна розв’язка, яка була утворена проспектом Червоної Калини та вулицею Сихівською.

Зараз район охоплює колишні села та місцевості: Сихів, Козельники, Пирогівку, Боднарівку, Персенківку, Новий Львів, Пасіки, частково Снопків і частково колишні села Зубра.