Фото:  Високий Замок

 

Сьогодні в Україні відзначають День батька та День медичного працівника

21 Червня 2020 в 12:15

Сьогодні в Україні офіційно святкують День батька, а також  День Медичного працівника, який традиційно відзначають у третю неділю червня. 

Як і у випадку з Днем матері, святкувати День батька запропонувала вдячна донька. Місіс Дод з міста Спонканн хотіла висловити вдячність своєму батькові, якому довелося самостійно виховувати шістьох дітей, після того, як їхня мати померла, народивши шостого хлопчика. Вперше свято відзначили 19 червня 1910 року. Але національним святом в США День батька став тільки в 1966 році завдяки президенту Ліндону Джонсону. Поступово до традиції святкування Дня батька кожну третю неділю червня приєдналися й інші країни.

В Україні у 2006 році з ініціативою відзначати День батька виступили представники громадської організації Міжнародний Центр Батьківства. Згодом на підтримку ініціативи зібрали 10 тисяч підписів під листом до Президента України, провели регіональні громадські форуми та Всеукраїнський форум. У 2009 році Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства оголосив про щорічне святкування Всенародного Дня батька в третю неділю вересня.

У 2019 році, тодішнім президентом України Петром Порошенком був підписаний указ про перенесення дати святкування на третю неділю червня. У документі зазначено, що одна з цілей свята – підвищення статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей.

Крім того, в Україні в третю неділю червня відзначають День медичного працівника. Зі святом лікарів привітали президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Останній зазначив, що майже 7 тисяч медичних працівників бере участь у боротьбі з коронавірусною пандемією.

«Держава сьогодні у великому боргу перед своїми медиками і робить все, щоб їх підтримати. Ми хочемо, щоб наші медики почувалися справді захищеними і їхня робота була не лише почесною, але й добре оплачуваною», – сказав він у відеозверненні.