Фото: 24tv

Що знайшли у маєтку Дубневича під час обшуків

11 Листопада 2019 в 16:41

Під час обшуків у будинку Богдана Дубневича в селі Зубра біля Львова детективи НАБУ вилучили документи, які можуть бути доказами у справі з відмиванням коштів фірмами екс-депутата. Окрім того, у Дубневича вилучили телефон IPhone XS та флешки. Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду, опублікованій 8 листопада, пише Zaxid.net.

Обшуки у будинку Богдана Дубневича проводили 29 жовтня у справі про відмивання державних коштів та ухиляння від податків. У протоколі обшуку вказується, що у депутата вилучили iPhone XS, де знайшли листування з різними людьми, зокрема з директором причетної до відмивання коштів фірми Дубневичів «Корпорації КРТ» Олегом Місьонгом. Детективи НАБУ вважають, що на вилучених телефоні та флешці може бути прихована інформація про махінації та відмивання грошей фірмами Дубневичів. Розшифрувати цю інформацію без спеціальних експертиз наразі не вдалося.

У робочому кабінеті Дубневича вилучили два блокноти, записи в яких можуть мати значення для досудового розслідування. У спальні депутата знайшли флешку з папкою «Contacts», де знайшли файл «Кучма.сontacts», який містив номер телефону та інші файли.

Окрім того, під час обшуків детективи вилучили документи, які свідчать про те, що декларації про доходи Дубневича, які він публікував на сайті НАЗК, містили недостовірну інформацію. За попередньою інформацією, доходи Дубневича могли перевищувати у 4 рази цифри, які зазначені в офіційних деклараціях. Під час обшуку у помешканні Дубневича також вилучили копії документів, зокрема договори дарування та позики готівки, розписки про отримання коштів, які є важливими «для здійснення повного та неупередженого досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні».

На всі вилучені документи та речі Вищий антикорупційний суд своєю ухвалою від 5 листопада наклав арешт.

Додамо, що 23 вересня керівник «Укрзалізниці» Євген Кравцов заявив про передачу правоохоронцям матеріалів на братів Дубневичів, що стосуються закупівлі анкерів у фірми «Корпорація КРТ»за завищеними цінами. За словами Кравцова, лише за сім місяців 2019 року через закупівлю одного виду анкерів (елемент, що скріплює колії) «Укрзалізниця» зазнала понад 60 млн грн збитків. Ці звинувачення «Корпорації КРТ» братів Дубневичів заперечила.

Нагадаємо, що 31 жовтня Верховна Рада зняла недоторканість з нардепа Ярослава Дубневича дозволила арешт нардепа. Дубневич-молодший вийшов під заставу 90 млн грн 8 листопада.