Фото: expres.online

Компанії, які мали ремонтувати дороги на Сихові, оштрафували на 168 тисяч

26 Листопада 2018 в 16:49

Антимонопольний комітет України оштрафував на 128 тисяч гривень дві компанії за антиконкурентні дії під час тендеру на ремонт доріг у Сихівському районі. Компаніям зі спільним засновником та адресою також заборонили брати участь у закупівлях на три роки, пишуть «Наші гроші. Львів».

Нагадаємо, у  квітні цього року Сихівська райадміністрація проводила торги на ремонт доріг та тротуарів за 7,8 млн грн. Закупівля відбувалася за трьома лотами, в одному з яких між собою змагалися ПП «Захід-Автобуд» та ПП «Захід-Трансбуд». В результаті торгів замовник підписав договір з першою компанією на ремонт доріг за 1,9 млн грн.

З’ясувалося, що у фірм-конкурентів були не тільки схожі назви, але й спільні засновники. Єдиним власником та директором «Захід-Автобуду» був Михайло Чернявський. Йому ж належало 70% фірми-конкурента «Захід-Трансбуд», а ще 30% цієї компанії володіла Анеля Дедюхіна.

Пов’язаність фірм також була помітна в документації. Наприклад, у довідці про загальні відомості про учасників компанії подали однакові адреси розташування офісів. А у довідці про згоду на обробку персональних даних директор «Захід-Трансбуд» Андранік Мгламян вказав своїм місцем роботи «Захід-Автобуд».

Після публікації «НГ. Львів» Сихівська райадміністрація та переможець «Захід-Автобуд» розірвали договір.

АМКУ провів розслідування та оштрафував кожну фірму на 64 тис. грн. Ці компанії також не зможуть брати участь у торгах протягом наступних трьох років.