Фото: Юлія Бойчук

Prom2020 – як у Сихівському районі святкують випускний

27 Червня 2020 в 11:45

Багато з нас починали мріяти про святкування випускного ще з молодшої школи. Вечірня сукня, елегантний костюм, розкішна зачіска, лімузин, який завезе тебе до ресторану. І багато, дуже багато гостей, які прийшли привітати тебе з черговим пройденим етапом життя. Проте 2020-ий рік вніс свої корективи через оголошений карантин та обмеження, які з ним пов’язані. Нам стало цікаво, яким буде випускний вечір цьогорічних 11-класників. Його відмінять у зв’язку із ситуацією в країні чи придумають альтернативу?

Ми вирішили поспілкуватися з учнями різних шкіл Сихівського району й розпитати їх про те, що було заплановано на випускний, що змінилося після запровадження карантину та як вони отримуватимуть свої атестати.

 

 

Анастасія Федорович, учениця ліцею №93, розповіла, що їхній випускний мав відбутися 20 червня – урочиста частина, тобто вручення атестатів у актовому залі ЛНУ ім. І. Франка й подальше святкування в готелі-ресторані «Термінал-А». Вона вже навіть купила сукню, та хтозна, чи та тепер буде випускною. Її клас вирішив перенести все дійство на 31 серпня, оскільки завдатки ведучому, оператору й фотографам вже були заплачені. Проте тепер все відбудеться в закладі «Рафаель».

«На випускний повинні були йти чотири класи, як нас є на паралелі, проте деякі учні відмовилися. На даний момент йде лише мій клас – 11-Б, і ми беремо «біженців» з інших класів до себе, тих, хто хоче йти на випускний, але чий клас туди не йде через те, що в них більшість проти», – каже Настя.

Як вручатимуть атестати, ще невідомо, але класна керівниця Насті готувала «останній урок» ще дуже давно, тож його також перенесли – на 1 вересня.

Юля Гнатюк, теж учениця ліцею №93, каже, що їй пощастило, бо плаття до карантину вона купити не встигла, а в серпні вони навряд чи одягатимуться святково. Шкодує, що не було традиційного «останнього дзвоника». Пропонували влаштувати все в режимі онлайн, але нікому таке не сподобалося. Тож вона сподівається, що їх запросять на лінійку 1 вересня, як випускників.

 

 

Ліцей № 93 і СЗШ № 90 розташовані зовсім поруч, однак ситуації тут різні. З нами поділився розповіддю випускник Юрій Кіслов. Каже, що сертифікати ЗНО їм видавали в школі по черзі, тобто по одному вони приходили на визначену годину й просто їх забирали. Скоріш за все, те саме буде й з атестатами, тобто жодних урочистостей. Випускний вечір його клас відмінив зовсім, хоча завдатки організаторам також були заплачені.

Святкування випускного в ліцеї «Сихівському» також відрізняється від попередніх років. Анастасія Ординець розказала, що в них усе заплановане змінилося на звичайну вечірку з невеликою кількістю людей, яка буде в серпні. Домовилися одягтися простіше – коктейльні сукні чи комбінезони, не більше. Проте вірогідно, що все це замінять поїздкою у Карпати. Поки що точно не вирішили. А свій атестат вона також отримає у школі.

 

 

А от випускники ліцею «Оріяна» ще у вересні вирішили, що замість стандартного святкування поїдуть у тур Європою. Але і їхнім планам не судилося збутись. Атестати все ж таки отримають урочисто. Готують концертну програму та хочуть поїхати святкувати за місто. Лише дати дійства поки що невідомі.

«Чекаємо, допоки стабілізується ситуація, але стрічки для випускників уже купили. Після складання ЗНО, навіть пікнік для нас буде святом», – розповідає учениця 11-Б класу Квасніцька Діана.

Більшість сихівських випускників вирішили перенести святкування. Хтось на невизначений термін, інші спростили програму та зекономили сімейний бюджет. Пріоритет для учнів зараз є успішно скласти ЗНО і вступити до омріяних університетів. А зустрітися з однокласниками можна й після карантину, вважають школярі. Тож ми бажаємо нашим героям успіхів та оптимізму.

 

Юлія Бойчук, Леся Гаврилюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 міфів про Сихівський район.