Фото: vesti.ua

Після оголошення підозри Дубневич переписав підконтрольну йому фірму на сина

8 Листопада 2019 в 14:04

Після оголошення підозри, 31 жовтня, народний депутат Ярослав Дубневич переписав підконтрольну йому фірму ТОВ «Агропромислове підприємство «Львівське» на свого сина Юрія. Водночас ця компанія є засновником «Корпорації КРТ», яка фігурує у кримінальному провадженні, пише Громадське.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко повідомив, що до 31 жовтня в реєстрі серед власників компанії був сам Ярослав Дубневич, його брат Богдан та племінник. Після того, як генпрокурор особисто вручив підозру Дубневичу, власником фірми став Юрій Дубневич. 

Прокурор розцінив такі дії депутата, як перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, щоб на фірму не могли накласти арешт. Сам Дубневич пояснив, що переоформлення відбулось давно, це «не робиться за один день». Він додав, що перебував 31 жовтня на засіданні парламенту, а 30 жовтня — на комітеті.

Додамо, що за версією слідства,  Ярослав Дубневич, у 2015-2017 роках, сприяв тому, щоб Укрзалізниця виділила понад 500 мільйонів гривень на закупівлю стрілочної продукції у пов’язаного з ним підприємства «Дніпровський стрілочний завод». Також, у якості компаній-посередників, він залучив підконтрольні йому фірми, серед яких і «Корпорація КРТ», яка завищила ціну на продукцію на 20%. За даними слідства, результатом цієї схеми стали збитки завдані державі у розмірі понад 93 мільйони гривень.

Нагадаємо, що 2 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дубневичу — застава у 100 млн грн, тим самим відхиливши клопотання прокуратури про взяття під варту на два місяці. 7 листопада Апеляційний суд змінив запобіжний захід Ярославу Дубневичу з застави у 100 млн грн на арешт з альтернативою застави у 90 млн грн.