Автомобілі в парку, розпалювання багаття та сміття: на що скаржаться мешканці у дослідженні про Парк Івана Павла II

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Інститут просторового розвитку провів дослідження про стан та облаштування парку імені Папи Римського Івана Павла II та простору навколо церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Мешканці розповіли про те, що влаштовує і що потрібно змінити на цих територіях. До дослідження долучилась громадська організація «Кращий Сихів» та повідомила результати.

Парк імені Папи Римського Івана Павла II.

Плюси. Мешканці відзначили явне покращення в доброустрої — пряма освітлена алея через ліс під кронами дерев створює незабутні враження. Мешканці зазначали необхідність максимального збереження великих дерев після реконструкції, співвідношення 30/70 галявини/дерева.  Також зазначали необхідність збереження і розширення «зеленого фону» для церкви. Проте наразі це суперечить планам освоєння території спортивними майданчиками та наявним планом реконструкції лісопарку.
Мінуси. Більшість нарікань стосувалися заїзду авто в парк, розведення вогнищ і пікніки недалеко від  будинків. Не завжди приємна голосна музика з авто і, звісно, гори сміття після.
Рекомендації. Під час воркшопу дискутували про те, яким чином відсунути зону пікніків на протилежний бік парку. Є думки зробити спеціально облаштовані платні місця без заїзду машин. Більшість, відтак, шукатимуть безкоштовний варіант з заїздом якомога далі. Щодо функціоналу ділянки, прилеглої до новобудов і супермаркету, архітектор Віктор Кузьмак вказував на те, що ця зона запланована як тихий відпочинок, акцентованих входів у парк на цій ділянці проект не передбачає. Мешканцями  запропоновали бачення просторого інклюзивного дитячого та спортивного майданчика. Ця ідею підтримали усі присутні з огляду на сприятливий рельєф парку та наявність щонайменше трьох установ на Сихові, що є призначені для перебування та реабілітації маломобільних, один з яких, молодіжний, є в приміщенні церкви. Інші функції — якісний громадський простір тихого відпочинку, а також екологічне облаштування  водойми. Розглядалося також питання створення облаштованого майданчика для вигулу і тренування собак, а також наземних громадських туалетів, кімнати «матері (батька) і дитини» суміщених з пунктом прокату спортивного обладнання. Спортивні майданчики і екстремальний спорт запропоновали віднести на інші ділянки, де вони передбачені.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Плюси. Навколо церкви Різдва Пресвятої Богородиці мешканці оцінили великий відкритий простір, квітучі дерева, лавки, освітлення, газони та загальний мінімалізм.
Мінуси. Основні нарікання ‒ незручне планування території. Закритий прохід ввечорі через торговий центр Інтерсіті, відтак пішоходи мають робити чималий гак по необлаштованій, неосвітленій стежині  до помешкання. Крім того,  відсутній зв‘язок між територією Арсену і церквою. А ще ‒ захаращеність і будівельне сміття між лісопарком і будівлями. Не подобається також дитячий майданчик, через те що немає тіні, велику концентрацію ігрових елементів на малій площі та рух машин навколо.
Рекомендації. На воркшопі обговорили важливість перебудови Арсену і будівництва комплексу Авалону як споруд з активними фасадами по всьому периметру, а не лише з боку проспекту. Розвиток логічних і безперешкодних пішохідних зв’язків між всіма об‘єктами, створення пішохідних бульварів, що ведуть до парку, створення зупинки між Арсеном і комплексом Авалону для прямого зв‘язку з комерцією і парком. А також мінімальне користування приватними авто.

Розробляла  дослідження і модерувала воркшоп Олександра Сладкова із ЛКП «Інститут просторового розвитку».В онлайн-опитуванні взяло участь майже 400 респондентів, що самостійно могли вписати те, що думають про  стан і майбутнє парку Івана Павла ІІ на Сихові. Результати опитування обговорили представники різних груп інтересів, зокрема головний проектант реконструкції Парку Івана Павла ІІ пан Віктор Кузьмак, представник церкви Різдва Пресвятої Богородиці, переможці та призери конкурсу реконструкції площі Довженка Юрій Максим‘юк та Христина Чорноус, заступник голови Сихівської районної адміністрації пан Володимир Івасюк, представники ГО «Кращий Сихів» Володимир Сольський, представники девелоперських компаній, що планують розвиток цієї території.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ