Простір для читання, лекцій та зустрічей: що цікавого у новій бібліотеці на Сихові

Опубліковано:
Відкриття Вікі Бібліотеки, Сихів, пр. Червоної Калини, 58, 17 червня 2019

Фото: Сихів Медіа

 

Комфортний простір для читання, лекцій та зустрічей тепер доступний для мешканців Сихівського району. Сьогодні, 17 червня, на пр. Червоної Калини, 58, відкрили першу Wiki-бібліотеку в Україні. Вона обслуговуватиме і дітей, і дорослих.  

За словами координаторки міських бібліотек Анастасії Нечипоренко – це частина проекту Lviv Open Lab, який працює в колаборації з міськими бібліотеками. Частина простору медіатеки – це Wiki-бібліотека. Вже сьогодні в ній можна  читати, проводити майстер-класи, презентації, зустрічі, а ще й дописувати статті в українську вікіпедію.

«Ми опираємось на ідею вільної енциклопедії, це означає, що будь-яка людина може стати дописувачем до вікіпедії.  Ми будемо збирати групи, щоб проводити зустрічі і розповідати як правильно дописувати у вікіпедію. Звичайно вся інформація перевірятиметься професіоналами. Чим кращі будуть статті, тим краще українська вікіпедія буде представлена в світі, ‒  розповідає Анастасія.

Медіатека стане неофіційним штабом для вікіпедистів зі Львова для регулярних зустрічей щодо розвитку енциклопедії українською мовою та дискусій на актуальні теми. «Розвиток вікіпедії – це спільна робота. Для мене важливо створювати україномовний контент в вікіпедії. Будь-яка люди може прийти в медіатеку та отримати інформацію до того як долучитись до написання статей у вікіпедію, ‒ говорить член громадської організації «Вікіпедія України» Юрій Булка.

За словами організаторів, це нове приміщення для бібліотеки, останні два роки тут тривав ремонт. Загалом проектом передбачено 1000 м ² сучасного простору, сьогодні  відкрили 175 м² – першу Wiki-бібліотеку, другу частину приміщення з лабораторіями планують відкрити до кінця року. В ній діти зможуть майструвати, займатись робототехнікою, програмуванням, друкувати на 3-D принтерах, працювати в майстерні з деревом. Організатори медіатеки пропонують на практиці опановувати знання, які школярі здобувають на уроках.

На відкриття медіатеки прийшли мешканці Сихова, Олександра тут зі своєю дитиною, жінка розповідає: «Я вважаю, що такий простір дуже важливий на Сихові. Особливо, якщо тут проводитимуть події, лекції та зустрічі. Планую відводити сюди свою дитину, вона вже сама вибере, що їй найбільш цікаво».

Подібні проекти вже давно існують у Європі, їх називають maker space. Людина не просто відвідує бібліотеку, а й отримує певний перелік послуг: коворкінг-зону, простір для творчості, каву та доступ до інтернету.

Директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука Тетяна Пилипець розповідає, що слово бібліотека набуває нового значення: «В Україні молода людина сором’язливо опускає очі, коли говорить слово бібліотека. Але у світі це слово говорять найголосніше, адже в  бібліотеку приходять за енергією. Будь-який гаджет не дає енергію та  поштовх для творчості.  Гаджет дає нам тільки певну інформацію. У правильній сучасній бібліотеці можна безкоштовно отримувати не тільки інформацію, а й заряджатись енергією, щоб  творити нове. Такі простори мають бути всюди, де люди готові діяти».

Це ‒ перша бібліотека в Україні, яка поєднає простір для експерименту, науки та лабораторій. Усі аудиторії будуть пристосовані до потреб людей з інвалідністю – щоб люди на візках могли спокійно потрапити до простору. Команда також працюватиме над тим, щоб до проектів долучались діти з аутизмом та синдромом Дауна.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ