Фото:  Павлюк Ілля. Трамвай на Руській. 1965 рік

На Сихові відбудеться показ архівних фільмів про Львів

2 Травня 2018 в 14:57

4 травня львів’ян кличуть на Сихів переглянути два оцифровані з архівів фільми про Львів.

Культурно-освітній центр ім. Довженка та Центр міської історії у рамках Дня міста організовують перегляд та обговорення фільмів про Львів кінця 60-х – початку 70-х років. Вони запевняють, що стрічки допоможуть поглянути на Сихів з тогочасної перспективи та зрозуміти витоки його сучасного образу.

«Передісторія того Сихова, яким ми його знаємо сьогодні, криється у процесах, що тривали у Львові впродовж другої половини ХХ століття. Індустріалізація та активна розбудова міста у 1960-70-ті роки тісно пов’язана із ширшим явищем «другої хвилі модернізму». Саме в цей час формувалась візія нового житлового масиву, який став рідним для сотень тисяч львів’ян», – пояснюють організатори.

Отож усім охочим покажуть два фільми:

«Добрий день Львова» – був відзнятий Володимиром Шевченком та київською кіностудією «Укркінохроніка» у 1969-му році і згідно з задумом режисера показує місто через образи праці і відпочинку мешканців Львова. Важливим елементом стрічки є музика, що супроводжує візуальний ряд – це джазова експериментальна імпровізація, запропонована молодим музикантом і композитором Михайлом Мануляком.

«Пісні над Львовом» – другий фільм знятий на Львівській студії телебачення. Чорно-біла стрічка є останньою музичною кінороботою режисера Олександра Гериновича. Попри оспівування досягнень Львова через соціалістичну поезію, романтичний образ міста стає домінантним акцентом у сюжеті.

Вхід вільний, початок 4 травня о 19:00. Подія у Фейсбуці.