Фото: Google

Заплановане будівництво багатоповерхівок на Сихові порушує генплан міста

11 Грудня 2019 в 15:53

У Львові відбулося громадське слухання стосовно проєкту детального плану території у районі вул. Соняшникової, Сихівської та залізничної колії поблизу вулиць. Там планують збудувати 9-ти та 16-ти поверхові будинки та торговий центр. Про це йдеться в детальному плані території району, який оприлюднили на сайті ЛМР.

Детальний план охоплює територію площею понад 10 га, де знаходиться садибна забудова та колишня насосна станція «Львівводоканалу». Власником насосної станції сьогодні є ПП «Корт-Сервіс», яке буде забудовником нових об’єктів. Підприємству належить ділянка площею 0,8 га, а у липні поточного року депутати ЛМР надали підприємству дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою ділянки за адресою вул. Соняшникова, 32.

Приватне підприємство планує звести три будинки на 9-16 поверхів, а також офісні приміщення із багаторівневим паркінгом. Детальний план також передбачає реконструкцію вулиці Лірницької та прокладення велодоріжок на Лірницькій та Соняшниковій.

 

Місце майбутнього будівництва на проєкті детального плану території

Як повідомляють “Наші Гроші.Львів”, проєктований детальний план суперечить основним містобудівним документам. Зокрема, згідно з генеральним планом, ця територія належить до земель комунальних підприємств. А згідно із зонінгом, це зона КС-5 – територія санітарних об’єктів. Будівництво житла тут не передбачено. Тому змінити зонування території планують саме детальним планом.

На місці, де планують будувати офіси, детальним планом передбачається змінити функціональне призначення на зону Г-2 (торгово-ділові зони місцевого значення). А місце, де планують збудувати будинки, віднесуть до зони Ж-5 – змішаної малоповерхової та багатоповерхової забудови. Варто зазначити, що навіть така зміна не передбачає будівництво 16-поверхівок, адже у цій зоні можна будувати лише до 35 метрів, тобто до 10 поверхів.

 

Місце майбутнього будівництва на генеральному плані Львова

Додамо, що змінювати зонування детальним планом незаконно, чимало незаконних детальних планів було скасовано після звернень до суду. Зараз детальний план винесено на громадське слухання для ознайомлення.