Фото: Організаторів

На Сихові намагались зірвати марш проти насильства над жінками (відео)

28 Листопада 2019 в 15:05

У середу, 27 листопада, у Львові, на Сихові, пройшов вечірній жіночий марш «Поверни собі ніч» проти насильства над жінками. 

Як ми повідомляли раніше, мета маршу — привернути уваги до проблеми небезпеки міського простору для жінок у темну пору доби. Також учасниці звертались  до державних органів влади з вимогами активніше реагувати на проблеми насильства над жінками.

Місцем зустрічі став Сихів через те, що це великий район і багато жінок повертаються додому ввечері.

Як інформує голова ГО «Варта1» Ігор Зінкевич, поряд з цією акцією, відбувся паралельний марш противників феміністичної жіночої організації, — ГО «Традиція і порядок», які виступають за традиційні цінності й перебувають у конфронтації з феміністичними організаціями.

До початку маршу збирались молоді люди, які перешкоджали руху учасниць, кричали «Геть ЛГБТ», «Ганьба» та поводились агресивно.

 

Додамо, що організація «Традиції та порядок» створена у 2016 році. Члени цієї організації називають себе традиційними християнами і декларують боротьбу з феміністками і ЛГБТ-активістами. 

Зазначимо, що нічний такий марш  (Reclaim the Night, Take Back the Night) організовується в різних країнах світу з 1970-тих років. Він виник як форма спротиву насильству над жінками і суспільному замовчуванню цих злочинів.

Марш «Поверні собі ніч», 27 листопада, організували у співпраці з  ГО «Феміністична майстерня», Асоціаці жінок-юристок України «ЮрФем»  та центру «Жіночі перспективи».