Фото: АТП – 1

Мерія планує закупити 100 нових автобусів та 10 трамваїв

12 Листопада 2019 в 12:47

У грудні у Львові планують оголосити тендер на 100 нових автобусів та 10 трамваїв. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

Новий транспорт купуватимуть у межах проєкту «Міський громадський транспорт України», який передбачає кредит на 100 великих автобусів та 10 нових трамваїв. Термін кредиту під держгарантію становить 22 роки під 2,5%.

«Минулого тижня приїжджали партнери з Європейського інвестиційного банку, який має профінансувати закупівлю 100 нових низькопідлогових автобусів і 10 трамваїв. Вони повідомили нам, що вже погодили все на рівні Міністерства фінансів. Тому ми зараз готуємось до проведення тендеру і вже в грудні сподіваємось запустити тендерні процедури», – розповів директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий.

Додамо, минулого року всі міста України загалом придбали для потреб своїх мешканців 259 нових автобусів. Із цієї кількості майже 60%, тобто 150 автобусів, придбав Львів. 

Нагадаємо, що у Львівських автобусах може зрости вартість проїзду до 8 гривень. Проєкт відповідного рішення опублікували на сайті Львівської міської ради. АТП1 розпочинає процедуру обговорення з громадськістю коригування вартості проїзду.

«Процедура передбачає громадські обговорення та публічні консультації, що займе не менше місяця чи й довше», — додає Андрій Білий. 

ЛМР досі не оприлюднила дату проведення громадських слухань стосовно підняття тарифів.  Натомість, на гарячій лінії міста Львова вже створили маніпулятивне опитування щодо підвищення вартості проїзду в автобусах. Львів’ян запитують, чи погодяться вони платити 8 гривень за проїзд в міських автобусах, якщо натомість буде придбано 100 нових великогабаритних автобусів. Іншої мотивації необхідності підняття тарифу львів’янам не запропонували.