Фото: Сихів Медіа

Сьогодні відзначають Медовий Спас. Прикмети і повір’я

14 Серпня 2018 в 15:48

14 серпня християни східного обряду відзначають свято Медового Спаса. У народі цей день ще називають Маковій або Маковея.

Свято отримало таку назву, оскільки цього дня у вуликах зріє мед, а на полі достигає мак. Це Перший Спас. У народі кажуть, що  е проводи літа. На Медовий Спас у церкві освячують мед, мак, воду, букети квітів — «маковійчики», які вдома зберігають до весни та ін.

Так, у Медовий Спас не можна їсти м’ясні, молочні продукти, рибу і яйця. За правилами поста, у вівторок 14 серпня 2018 року допускається вживання гарячої їжі без масла.

Другий Спас, або Яблучний, припадає на 19 серпня. Третій Спас найчастіше називають Післяуспінням або Хлібним Спасом і пов’язують його із закінченням літа. Свято відзначають 29 серпня.

Народні прикмети на Медовий Спас:

  1. Якщо квіти з букета маковійчика вплести у волосся, воно стане густим і блискучим.
  2. Щоб бути здоровим цілий рік, на святковій службі потрібно освятити чорнобривці і волошки, а потім додавати їх у воду при купанні.
  3. Яка погода в Медовий Спас, таким буде свято і в наступному році.
  4. Щоб бути здоровим і щасливим цілий рік, згідно з народною прикметою потрібно з’їсти ложку освяченого меду нового врожаю і запити трьома ковтками води з колодязя, адже саме на Перший Спас мед і вода наділені особливою енергетикою.
  5. На Маковія жінці прощаються всі гріхи, якщо вона попросить про це свого ангела-хранителя.