Фото: Сихів Медіа

Кабмін вніс зміни у призначення та нарахування соцдопомог

30 Липня 2020 в 16:04

У суботу, 1 серпня набувають чинності зміни щодо призначення, суми нарахування та державної соціальної допомоги для громадян, які прийняв Кабінет міністрів України. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Постанову № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» прийняли 22 липня цього року на засіданні Кабміну. 

В рамках постанови щодо державної соцдопомоги затверджено порядок вираховування середньомісячного спільного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соцдопомоги.

Призначення усіх видів державної соцдопомоги та житлових субсидій, які надаються залежно від спільного доходу сім’ї (домогосподарства) та нарахування цього середньомісячного доходу проводитимуть за єдиним принципом. Тобто, при розрахунку держдопомоги до середньомісячного доходу включатиметься розмір житлової субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. 

Важливо! До середньомісячного спільного доходу не включається державна соцдопомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід. Також, з 1 серпня в розмір житлової субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу не враховується до середньомісячного сукупного доходу під час призначення житлової субсидії.

Постановою № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» встановлено, що:

— перерахунок допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, що виплачувалася в січні-червні 2020 році, проводитимуть з 1 січня 2020 року у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Доплата за період з 01.01.2020 по 30.06.2020 становитиме:

  • на дітей віком до 6 років — 5337,00 грн.,
  •  на дітей з інвалідністю віком до 6 років — 16011,00 грн.,
  • на дітей віком від 6 до 18 років — 6654,00 грн.,
  • на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років — 19962,00 грн.;

Важливо! З 1 серпня цього року не нараховуватимуть та виплачуватимуть соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні-червні 2020 року. Відновити виплати можна лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням соцдопомоги.

Малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям рекомендовано подати заяву  про призначення допомоги, декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та документи необхідні для призначення допомоги, визначені законодавством до 31.08.2020 року. 

  • державна соцдопомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям з призначенням у липні-серпні 2020 року виплачується від початку липня 2020 року. 

Додамо, що допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено з дією до 30 червня 2020 року (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири);

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Тимчасова допомога не призначається, якщо:

— дитина перебуває під опікою чи піклуванням або на повному державному утриманні. Якщо дитина, яка перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, перебуває вдома під час літніх канікул або карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, така допомога призначається та виплачується за повні місяці такого перебування на підставі довідки закладу освіти про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні;

— відсутні відомості про одного з батьків (платника аліментів) у Єдиному реєстрі боржників;

— заявник у місячний строк не подав необхідних документів, які додаються до заяви.

Також завдяки новій постанові:

— можна звертатись за призначенням усіх видів допомог онлайн;

— визначений чіткий порядок дій органів соцзахисту, якщо сім’єю приховано відомості або подано недостовірні дані, що вплинуло на призначення допомоги;

— удосконалено механізм взаємодії місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

У випадку будь-яких питань, які пов’язані з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії повинні звернутись до структурних підрозділів з питань соцзахисту населення.

Номер соціального захисту Сихівського району міста Львова: тел.: 254−64−80

Додаткова інформація щодо усіх  видів допомог за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Сихівському районі демонтували незаконний кіоск.