Фото: Сихів Медіа

Довгоочікуваний перинатальний центр у Львові відкривав Порошенко

20 Квітня 2018 в 16:53

Наразі у перинатальному центрі доступні 70 ліжок для породіль, однак загалом він розрахований на 200 місць.

20 квітня у Львові відкрили перинатальний центр. Його реконструкція тривала 5 років. Поки що підрядна організація здала в експлуатацію першу чергу, однак завершити другу обіцяють вже через рік.

«Цей об’єкт — гарний приклад співпраці держави, області та міста. На мою думку, він побудований дуже чесно — майже 50/50 відсотків за рахунок фінансування з державного фонду регіонального розвитку і обласного бюджету», — зазначив Петро Порошенко.

На будівництво центру за останні два роки з державного та обласного бюджету виділили 123 млн грн. Однак його загальна кошторисна документація становить 244 мільйони гривень.

У приміщеннях, які ввели в експлуатацію, знаходяться родильні зали та операційні. Гендиректор підрядної організації, яка займалася реконструкцією будівлі, Назар Яремчик каже, що сюди завезли нове сучасне обладнання, а операційні взагалі є одними з кращих.

«Вони мають стіни з антибактеріального покриття, зроблені за останніми технологіями. Також у цих кімнатах своя система вентиляції, клімат — це повністю герметизовані приміщення. Крім того, вони обладнані відеокамерами», — пояснює гендиректор.

Наразі медперсонал перинатального проходить навчання, аби працювати з новими пристроями. Перших пацієнток тут зможуть консультувати вже з травня. Сьогодні тут доступні 70 ліжкомісць. Загалом же центр розрахований майже на 200.