Фото: Сихів Медіа
Скільки з нас чули про те, що в Україні можна сплавлятися на байдарках? Мабуть, немало. Розлогий Дністер, широкий Дніпро, стрімкий Черемош. Проте, значно менше наважилися спробувати це. Сьогодні журналістка Сихівмедіа з власного досвіду розповість, що очікувати від рафтингу, і хто прямо зі Сихова завезе вас до берега річки.
Цьогоріч храм Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, знову організував сплав Дністром. Ось уже третій рік поспіль молодь мала можливість спробувати підкорити Дністер, насолодитися краєвидами та поспілкуватися між собою.
Чому саме сплав?
Практика організації літніх таборів здавна є звичною для храму. Дітлахи десятиліттями мали змогу виїздити в Карпати, на Шацькі озера, до моря або відвідувати двотижневі «Веселі канікули» при парафії. Цього року вирішили влаштувати два заїзди рафтингу: перший – для отців та семінаристів, другий – для всіх охочих.
«Коли приходить час літа, я як священник готував літні табори для молоді. Завжди бажав щось вдосконалити та, можливо, змінити. Почув про сплав по річці на байдарках. Тим більше, що до нашої церкви приїжджав святий Іван Павло ІІ, а він у своїй душпастирській праці організовував для молоді такі табори. Тому дуже добре іти слідами святих. Наш парох о. Орест Фредина підтримав і допомагав впровадити таку ідею», – розповідає о. Тарас Карвацький, організатор сплаву.
Як обирали маршрут?
Байдарки орендували в Диво Каяк / Dyvo Kayak, які чи не щодня пропонують поплисти найкрасивішими ділянками Дністровського каньйону. А дітям до 10 років, до речі, можна плисти безкоштовно. І все безпечно! Перед відчаленням учасники сплаву проходять інструктаж, після чого їх забезпечують необхідним спорядженням – веслами, рятувальними жилетами, гермомішками (за бажанням). Дністер сам по собі спокійний, тож якщо ви думаєте, що байдарка може перекинутися чи щось подібне – не варто.
Перший заїзд (10-12 серпня) мав можливість гребти від м. Галича (Івано-Франківська область) до с. Незвиська, тобто близько 110 кілометрів. А другий(12-15 серпня) від Незвиська до Заліщик (Тернопільська область), який за кілометражем трохи менший, проте не менш мальовничий.
«Маршрут вибирався таким чином, щоб можна було не лише плисти, а й поєднати з походом в гори, до водоспадів, та споглядання гарних краєвидів. Для цього найкращим видався Дністер. Кожного року маршрут можна продовжувати і навіть доплисти до моря», – пояснює о. Тарас.
Тобто, окрім того, що ви веслуєте, є не одна можливість насолодитися чимось незвичайним на суші. Якщо говорити про другий маршрут(Незвисько-Заліщики), учасники мали змогу подивитися на Козацьку вежу – укріплення запорожців, датоване 17-им століттям, вилізти на Червону гору, з якої відкривається один з найкращих видів на Дністровський каньйон, піднятися до Джуринського водоспаду, висота якого сягає 16 метрів та помилуватися славнозвісною Заліщинською панорамою.
Також це відмінна можливість спробувати жити в наметі. Так, тут тобі ні комфортного номера в готелі, ні сніданку в ліжко, проте що може бути кращим за свіжозварену на вогнищі у турці каву, зоряне небо, яке у Львові неможливо побачити та пісні біля ватри?
«Для мене сплав на байдарках був чимось досі невідомим, саме тому я й вирішила спробувати. І раджу кожному! Дністровський каньйон зачаровує з першого погляду, а хороша компанія друзів створює незабутню атмосферу. Мені пощастило з напарником — ми з ним давно товаришуємо, а тому впродовж усього сплаву багато жартували й навіть співали пісень. З нетерпінням чекаю наступного літа», – ділиться враженнями Оксана Горак, яка цьогоріч плила вперше.
Сплави на байдарках нерідко зближують одне з одним, а тому їх практикують батьки й діти, пари чи друзі. Труднощі допомагають пізнати одне одного краще і не припиняти спілкування після закінчення табору.
«Найголовніше, щоб усі зрозуміли, що ми організовуємо такий сплав не тому, що ми просто хочемо плисти, а ми хочемо бути разом, навчитись по-християнськи відпочивати, молитись, а після сплаву бути активними у житті парафії», – додає о. Тарас.
ЦРПБ не хоче зупинятися, а тому наступного року радо запрошує всіх долучитися до сплаву, адже це чудова нагода зміцнитися як фізично, так і духовно!
Юлія Бойчук
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 місць для прогулянок і активного відпочинку на Сихові