Фото: news.tts.lt

 

Чисте повітря або чому варто відмовитися від старого автомобіля

8 Листопада 2019 в 17:59

Департамент екології та природних ресурсів Львівщини нагадує мешканцям про те, що вихлопні гази від автомобілів шкідливо впливають не тільки на природу, а й на здоров’я людей. Європейці у свою чергу мають намір відмовитись від дизельних двигунів.

З кожним роком у містах збільшується кількість автомобілів, а життєвий простір для людей зменшується. Загазованість повітря у мегаполісах — проблема номер один для здоров’я і екологічного стану навколишнього середовища. На частку транспорту припадає 25-80% викидів парникових газів в атмосферу, найбільше яких виробляють приватні автомобілі — 270 г CO2/км на людину.

За даними Всесвітньої асоціації охорони здоров’я, щорічно близько 3 млн смертей пов’язано з забрудненням повітря, більшою мірою, через вихлопні гази автомобілів.

Аналізуючи досвід Європейських країн, спостерігається стійка тенденція до скорочення автомобільних викидів через впровадження політики Car-free. Постійно розширюється список міст, де повністю забороняють використання автомобілів з дизельними і бензиновими двигунами, а з’являються електромобілі. Париж у 2014 році на один день заборонив рух машин з парними номерами – забруднення повітря знизилося на 30%. У 2000 році у Токіо заборонили всі дизельні машини без очищувачів — в результаті в місті зник смог і тепер можна побачити гору Фудзі.

Кількість місць, де обмежують права автомобілістів постійно збільшується. Наприклад, у Берліні (Німеччина) забороненими для в’їзду є три центральні вулиці, куди заборонено в’їзд автомобілями, які не відповідають нормам Євро-6. Заборона (поки) пошириться на 2,9 км, що становить 0,05 % від дорожньої мережі німецької столиці. Під заборону потрапили всі: і легкові авто, і вантажівки, які здійснюють доставку товарів.

З 2020 року транспорт з дизельними моторами, випущений до 2005 року не допускатимуть до Амстердаму. А вже з 2030 року зі місту буде заборонено їздити бензиновим і дизельним авто і мотоциклами. Залишаться тільки електромобілі і транспорт на водні.

У Великобританії в кінці 2017 року британський парламент навмисно завищив ціну на дизпаливо на 1 фунт. Політики також пообіцяли, що незабаром всі, хто вирішить придбати дизельне авто замість електро або бензинового повинні будуть сплатити додатковий податок в 200 фунтів стерлінгів.

Влада Ірландії оголосили про намір заборонити на території країни продажу автомобілів з будь-якими двигунами внутрішнього спалювання (ДВС), незалежно від типу палива. Повністю заборонити продаж авто з ДВС в Ірландії хочуть вже в 2030 році.

З 2030 року у Швеції та Данії заборонять продавати автомобілі з ДВС. Згідно зі статистикою Bloomberg, станом на сьогодні 24 європейських міста з 62 мільйонами жителів в даний час вирішили відмовитися від дизельних автомобілів в довгостроковій перспективі. 13 з цих міст хочуть заборонити як дизельні, так і бензинові автомобілі. Це, наприклад, Париж, Мадрид, Копенгаген, Лондон і Рим.

Зазначаємо, що прагнучи зробити повітря чистішим, варто відмовитися від використання автомобіля для долання невеликих відстаней або, по можливості, віддавати перевагу громадському транспорту оскільки викиди від автобуса в 3 рази менше, ніж від автомобіля