Ювілейний Форум видавців готує понад тисячу заходів. Чого чекати

10 Вересня 2018 в 17:45

19-23 вересня у Львові відбудеться 25 Book Forum — головний культурний фестиваль країни. Упродовж 5 днів можна буде відвідати майже 1000 культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами і придбати книжки. Весь Львів традиційно перетвориться на Book Forum, адже події відбуватимуться не лише у Палаці Мистецтв, а й у 40 локаціях міста.

Фокусною темою цьогоріч стане Ринок свободи.

«В межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен з нас «торгує» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді.

Вибір цьогорічної фокусної теми фестивалю не є випадковим, бо впродовж 25 років ГО «Форум видавців» об’єднувала різних людей, що мали різні думки, перемоги та проблеми. Вона надава майданчик для взаємодії і створила ще одне місце, де люди переглядали свої бажання.

Організатори не стверджують, що це були позитивні чи негативні зміни, але хочуть акцентувати увагу відвідувачів та учасників на тому, що зміни відбувалися і відбуваються, а ринок функціонує», — зазначає програмна директорка Софія Челяк.

Почесними гостями 25 Book Forum стануть американські історикині Марсі Шор та Енн Епплбом. Вдруге на фестиваль приїде французький письменник Фредерік Бегбеде. Також  до Львова завітають Генрі Марш (Велика Британія), Кейт Фокс (Велика Британія), Яцек Дукай (Польща), Пітер Воттс (Канада), Януш Леон Вишневський (Польща), Мухарем Баздуль (Боснія).

Нові книги на 25 Book Forum представлять Сергій Жадан, Андрій Любка, Максим Кідрук, Люко Дашвар та ще десяток українських та закордонних авторів.

Змінюється і головний конкурс 25 Book Forum, який тепер має назву «Book Forum Best Book Award».  Конкурс на отримання Премії «BookForum Best Book Award» (до 2017 р. – «Найкраща книга Форуму видавців») заснований у 1995 році і традиційно проводиться в рамках Міжнародного книжкового форуму видавців у Львові (з 2018 р.– Book Forum).  Цього року переможців визначатимуть в шістнадцяти номінаціях. Окрім цього буде декілька спеціальних номінацій : «Свобода» (спеціальна відзнака за розкриття ідеї свободи як однієї з основних цінностей) та «Місто» (спеціальна відзнака, яка надається кожним містом, де відбуватимуться цьогорічні засідання Малих Журі – Львовом, Києвом, Харковом). Загалом цього року на конкурс було подано 508 книжок.

У межах 25 Book Forum відбудеться благодійна акція для людей пенсійного віку – «Третій вік: задоволення від читання».

Головна мета акції – створити платформу, на базі якої відбуватиметься діалог, покликаний актуалізувати соціально-культурні проблеми людей пенсійного віку, наповнити їхнє життя новими емоціями, а також просувати ідею важливості читання в будь-якому віці.

Спеціально для людей пенсійного віку проходить конкурс есе «Моя книжкова полиця».Організатори запрошують читачів віком від 60 років написати свою історію про особливу книгу чи навіть домашню бібліотеку та надіслати на адресу BookForum у Львові. Журі обере п’ятьох переможців, на яких чекає поїздка на 25 Book Forum.

Традиційно в межах фестивалю відбудеться Ніч поезії та музики, куратором якої цього року став Мох Паркалаба. Він зазначає, що line up Ночі Поезії можна охарактеризувати п’ятьма словами: Інтелект, енергія, спонтанність, краса, іронія. Серед гуртів Karbido (Вроцлав, Польша), Проект «Артерія» (Харків, Україна), ZSUF (Тернопіль, Україна), OY Sound System (Київ, Україна), BRAT (Львів, Україна). Крім гуртів на ночі виступатимуть українські і іноземні поети, які представлять для публіки свої твори.

«Cпеціально до ювілейного фестивалю ми забрендували  трамвай і назвали його #читайтрамвай, де всі гості зможуть не просто проїхатись містом, а насолодитися цікавими історіями від авторів та гостей. Для цього необхідно просто зісканувати код на спеціальній наліпці. Кольори трамваїв було обрано також не випадково. Червоний, блакитний та зелений колір відповідає ребрендингу форуму та символізує стихію землі, вогню та води», – зазначає прес-секретар Форуму Марія Кравченко.

Форум – новий рік для видавців! Протягом року видавці активно готуються до нового сезону читань, саме тому тут, у Львові, ви зможете придбати найсвіжіші новинки та знайти рідкісні видання, яких вже немає на полицях книгарень. 250 видавництв зі всієї України привезуть на найбільший літературний фестиваль 250 000 кг книг.

Про квитки

Спеціально до ювілейного букфоруму ми запустили також новий тип квитків Book Forum Card. Це преміум абонемент для відвідувачів форуму, який включає в себе можливість відвідати форум (включно з 19 вересня), завітати на вечірку Фредеріка Бегбеде та на ніч поезії. Окрім цього наші партнери запропонували ряд знижок та подарунків для власників цих карток.

Звичайні квитки також доступні для відвідувачів. Вартість квитка на 1 день – 50 грн, а на 4 дні – 100 грн. Діють також знижки для студентів, квитки для них коштують 30 грн.

Сотні історій і незабутніх моментів трапляться з кожним, хто завітає до Львова на ці 5 днів головного культурного фестивалю країни. Яким би не був ваш особистий сценарій відвідин 25-го Book Forum, головне — отримати задоволення!

На вересневий Book Forum кожен їде по своє!

Цього року ми особливо акцентуємо увагу наших відвідувачів на емоціях.
Звісно ж, кожен приїжджає до Львова за своєю емоцією: хтось побачити старих друзів, хтось накупити нових книг, аби вистачило на цілий рік читання, хтось приїжджає заради змістовних дискусій, що відбуваються впродовж форуму, а хтось приїжджає просто потусити і відірватися від сірих будней. За багато років фестиваль став концентрацією цих емоцій і щороку привертає до себе ще більше відвідувачів і книгоманів.