Фото: Сихів Медіа

Львів’яни зможуть пропонувати локації для графіті онлайн

18 Жовтня 2018 в 18:18

Студенти Львівської політехніки працюють над сайтом і додатком, який дозволить впорядкувати графіті у місті.

Жителі Львова зможуть долучатись до створення графіті у місті. Студенти Анна Манько, Даніїл Логвінов та Михайло Гурський презентували унікальний проект AnyArt, мета якого впорядкувати стріт-арт у Львові, пише Zaxid.net.

Ця ідея вже перемогла у студентському ідеатоні під час Форуму 451°E, який проходив у місті у вересні цього року. Свою ідею студенти представили від команди «Ананас».

Бета-версію сайту AnyArt автори планують запустити вже до кінця 2018-го. Згодом запрацює також мобільний додаток AnyArt.

Керівниця ІТ відділу Львівської міськради Марта Романяк повідомила, що завдяки цьому проекту місто, мешканці та художники зможуть спільно контролювати розміщення графіті у Львові.

«Цей проект дозволить нам зробити Львів ще цікавішим. Оскільки стріт-арт у всьому світі дуже поширений. AnyArt матиме декілька функцій. Перш за все львів’яни зможуть онлайн пропонувати свої ідеї щодо локацій для стріт-арту. Для цього потрібно буде зробити фото і завантажити його на сайт чи додаток. Згодом це повідомлення отримуватиме міська рада, яка порадившись із Управлінням історичного середовища, зробить висновок: бути у цьому місці графіті чи ні. Якщо міськрада погодить розміщення, одразу стартуватиме прийом пропозицій від художників. Серед усіх ескізів львів’яни зможуть вибрати той, який їм найбільше до вподоби і який би вони хотіли бачити у рідному місті», — розповідає Марта Романяк.

Сайт AnyArt матиме ще одну функцію, яка дозволить очистити Львів від безглуздих величних малюнків, які псують репутацію міста.

«Як це працюватиме? Наприклад, ви виходите з дому і бачите якесь некрасиве графіті. Робите фото на телефон, заходите на наш сайт, реєструєтесь, завантажуєте фото. У базі є дані, за якими можна перевірити, чи взагалі в тому місці може бути щось намальоване. Далі мітка з цим некрасивим графіті з’являється на карті сайту. Після цього художники пропонуватимуть свої ескізи того, що вони бачать на цьому місці. Потім мешканці голосуватимуть за ескізи», — пояснює Tvoemisto.tv одна із розробниць сайту Анна Манько.

Однак вона наголошує: ідеї графіті реалізовуватимуть лише після того, як їх затвердить Львівська міська рада. Анна Манько попереджає, що реєстрація на сайті буде обов’язковою, щоб уникнути накручування голосів.