10 сихівських проєктів Громадського бюджету на які варто звернути увагу

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Громадський бюджет — це можливість для спільноти вирішити важливе питання, сформувати проєкт, пройти оцінювання та взяти участь у голосуванні, а за наявності крутої та потрібної ідеї, яку підтримало найбільше львів’ян — перемогти та отримати кошти на реалізацію.

У сьогоднішньому матеріалі хочемо розповісти про 10 проєктів Сихівського району, які уже змагаються за ваші голоси. Закликаємо вас ознайомитись зі списком, навіть, якщо ви уже проголосували, адже невідомо який саме проєкт переможе та що з’явиться у районі уже наступного року.

Цьогоріч у Львові стартував 5-й Громадський бюджет, прийом заявок відбувався до 15 вересня, а до 31 жовтня органи міської влади розглядали та оцінювали їх. Ті, що пройшли перевірку, з 1 листопада, та протягом двох тижнів, братимуть участь у голосуванні за найкращі проєкти. Опісля завершення збору підписів, система сформує рейтинг за кількістю голосів, тобто до 31 грудня цього року ми дізнаємось назви проєктів, що отримають фінансування. У переможців буде рівно рік на планування та втілення у життя задумів.

 

 

Проєкти у Громадському бюджеті діляться на:

  • Малі та великі проєкти;
  • Подані організаціями чи приватними особами;
  • Освітні і медичні та інші проєкти;
  • та поділ за районами, в нашому випадку — Сихівський.

Отже, “теорію” Громадського бюджету ми розповіли, час переходити до “практики”.

Малі проєкти (50 000 – 599 999 грн)

1) №227 — #SMARTpatio на Новому Львові (471 988 грн), авторка проєкту Ірина Коропецька

#SMARTpatio – це територія для навчання дітей та якісного дозвілля мешканців Нового Львова. На цьому майданчику діти зможуть навчатись та експериментувати, розвивати власні навички та уміння і просто спілкуватися зі своїми друзями.

За поданим у проєкті описом, простір буде поділено на тематичні зони:
– експериментальний біологічний майданчик (з використанням клумби, що є в межах даної території);
– навчальна зона, яка має можливість трансформуватись у глядацький партер.

2) № 151Спортивні тренажери для учнів ліцею “Сихівський” та мешканців району (599 990 грн), автор проєкту Тарас Репицький

Територія поруч з ліцеєм “Сихівський” завжди була місцем активного збору та занять, як учнів ліцею, так і мешканців мікрорайону. Проєкт передбачає облаштування території з застарілими тренажерами — новими та мультифункціональними станціями, де кожен — від малого до великого зможе займатись улюбленими вправами та покращувати свою фізичну форму й здоров’я. Територія буде доступною для всіх мешканців.

 

 

3) №211Мистецька школа майбутнього (583 671 грн), авторка проєкту Віра Снігур

Проєкт на основі Дитячої львівської музичної школи №5 на вул. Хуторівка, 28.

Метою якого є забезпечення школи:
– енергозберігаючими та шумоізолюючим обладнанням;
– закупівля музичних інструментів та концертних костюмів для дитячих художніх колективів школи;
– закупівля спеціалізованого інвентарю для художнього, театрального та хореографічного відділів школи;
– закупівля мобільної, звукопідсилювальної апаратури для забезпечення заходів в приміщеннях та на відкритому повітрі, заміна старих парт та стільців, які вийшли з ладу.

Чому це важливо? Даний задум вирішить не одну проблему, а саме:
– утеплення та шумоізоляція дозволить дітям з комфортом проводити час у школі;
– поява нових музичних інструментів дозволить дітям отримати якісну освіту та розширити кількість напрямів у школі;
– створення нових костюмів дозволить художнім колективам виступати в різні пори року та на різних локаціях — учні зможуть представляти власну школу на міжнародних та всеукраїнських аренах;

4) №7 Інфраструктура, благоустрій та озеленення громадського простору — Комунальна міська клінічна лікарня №8 на вул. Навроцького, 23 (411 136 грн), автор проєкту Назар Лемець

В межах цього проєкту автор пропонує організувати зону відпочинку поруч з лікарнею, щоб кожен, отримував не тільки якісну медичну допомогу, а й почував себе комфортно.

“Ми бачимо її справжньою зоною відпочинку, місцем, де наші пацієнти зможуть відволіктися від лікувального процесу та відновлювати емоційне здоров’я. Бо це, як відомо, запорука і швидшого фізичного одужання. Коли очі милує прекрасна природа, ніжно гріє сонечко людина забуває про свої хвороби і прагне швидше одужати,” — додав в описі до проєкту його автор.

5) №199Мультифункціональний дитячий майданчик по вулиці вул.С.Литвиненка, 10-12 (599 060 грн), автор проєкту Юрій Потюк

Метою цього проєкту не є створення нового простору для дітей, а відновлення всіх функцій уже наявного майданчику. За словами автора, дитячий майданчик на вул. Литвиненка, 10-12 багато років був мультифункціональним, де дітвора могла не лише гратись на гойдалках та атракціях, але й займатись з м’ячем.

Юрій Потюк запевняє, що відновлення майданчика дозволить безпечно відпочивати та розвиватись дітям віком від 2-18 років.

 

 

6) №237Безпечний простір для молодшої школи. Ліцей Інтелект на вул. Запорізька, 20 (590 000 грн), авторка проєкту Мар’яна Нога

У внутрішньому дворику ліцею “Інтелект” планують створити безпечний екологічний простір з рослин та екологічних матеріалів. Це проєкт є важливим для школярів молодших класів, вчителів та батьків. Адже він дасть змогу безпечно розвивати фізичні здібності учнів ліцею та дітей, що мешкають поруч.

За словами авторки, безпечний простір створить атмосферу дружнього середовища дітей та батьків.

7) №131Жити без болота! Благоустрій подвір’я пр.Червоної Калини, 110 (554 490 грн), авторка проєкту Людмила Сеньків

Одна з мешканок будинку на пр.Червоної Калини, 110 розповіла, що спільно з сусідами неодноразово звертались у відповідні органи з проханням про ремонт подвір’я. Проте, кожного разу їм відмовляли.

“Подвір’ям не можливо ходити, так, як є багато ям та вибоїн. Живемо завжди в болоті, нереально зайти нормально в будинок, ноги мокрі, з дітками нереально ходити по тих калюжах. Не одноразово своїми силами підсипали ті ями, але це не на довго, перший дощ і знову болото,” — поділилась в описі проєкту Людмила.

 

 

Великі проєкти (600 000 – 3 000 000 грн)

8) №140 Стадіон “Сихів” на території #98 школи (3000000 грн), автор проєкту Тарас Репицький

Другий проєкт Тараса Репицького та Сихів.Медіа, цього разу спільно з колективом школи #98, на цьогорічному Громадському бюджеті. Задум передбачає не лише облагородження території стадіону на вул. Трильовського, 12, а й створення сучасної платформи, де різні спортивні організації, секції та мешканці району зможуть проводити якісно свій час. Та організовувати турніри й змагання високого рівня, вболівати за улюблені команди, а також спостерігати за спортивним розвитком власних діток.

Реалізація проєкту передбачає реконструкцію території, встановлення багатофункціонального покриття штучного поля, облаштування бігових доріжок та закупівлю футбольного інвентарю. Опісля проєкт передбачає облаштування трибун, освітлення та огорожі.

 

 

9) №42Сквер на Сихові по вул. пр.Червоної Калини, 78 (1 500 000 грн), автор проєкту Сергій Канюка

На сьогодні сквер на пр.Червоної Калини, 78 знаходиться у занедбаному стані, з настанням сутінок частина вулиці поринає у темряву, адже тут немає освітлення. Цей простір потрібно правильно облаштувати, у нього є потенціал, але наразі ним ніхто не займається.

Автор проєкту пропонує замінити тротуарні доріжки на бруківку, відновити озеленення території, встановити лавочки, смітники та облаштувати місце для вигулу собак.

10) №48Облаштування пішохідної доріжки в районі Старий Сихів на вул.Зелена, 353- 385 (1 080 000 грн), авторка проєкту Наталія Гураль

Мета проекту — облаштування якісного тротуару для безпечного руху мешканців Старого Сихова, прилеглих вулиць та Сихівського району загалом.

Відсутність якісного покриття, яке створює проблеми для пересування мешканцям району, зокрема дітям та літнім людям. Щоразу після опадів, містяни змушені виходити на дорогу (трасу), аби дістатись від вул.Зеленої, 353 до вул.Зеленої, 385 (церкви св. Архистратига Михаїла).

Реалізація проєкт дасть можливість комфортного, а головне безпечного пересування для маломобільних категорій населення: людей з обмеженими можливостями, матусь з дитячими візками, школярів та літніх людей.

 

 

Та додатковим, 11 проєктом, ми обрали № 149 від Центру Джерело, що знаходиться в Сихівському районі та займається неймовірно важливими справами!

11) №149Реалізуємо право дорослих з інвалідністю на гідне самостійне життя в громаді, а не інтернатах на вул. Пасічна, 39 (3 000 000 грн), авторка проєкту Зореслава Люльчак

Центр Джерело, що знаходиться на проспекті Червоної Калини, 86А, планує відкрити у Львові міський будинок підтриманого проживання для дорослих з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів, або прагнуть проживати окремо від них. У будинку на вул. Пасічна, 39 мешкатиме 20 дорослих львів’ян з інвалідністю. Це буде перший будинок такого типу, роботу якого фінансуватимуть із міського бюджету, а не за кошти благодійників.

Такі будинки — гідна альтернатива психоневрологічним диспансерам та будинкам для літніх людей. Мешканці таких будинків отримують належне піклування та мають змогу брати активну участь у житті міста.

Сподіваємось, що ви вже віддали свій голос за той чи інший проєкт на Громадському бюджеті Львова. Підтримайте цікаву для вас ідею, якщо ви досі цього не зробили. Адже кожен голос – це крок до втілення чиєїсь колективної мрії!

Каріна Роханська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стадіон, що змінить буденність сихівчан.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ