10 фактів і більше про Центр Довженка

Опубліковано:
Центр Довженка, Сихів, 21 січня 2020

Фото: Сихів Медіа

 

Центр Довженка, як культурна візитівка Львова, формує мистецький простір на Сихові, у Львові та Україні, об’єднує навколо себе середовище, створює події та розвиває кіноіндустрію. Ми розкажемо вам цікаві факти про цей культурний осередок нашого району.

1. Споруду Центру Довженка було побудовано у 1986-87 роках на проспекті Червоної калини, 81 за проєктом архітекторів Анатолія Ващака, Василя Каменщика, Євгенії Мінкової, а також конструкторів М. Бачинського, Ю. Хробак.

 

 

2. Спочатку це був просто кінотеатр імені Довженка, один з найбільших у місті Львів та на теренах Західної  України загалом. З 2003 року кінотеатр називався «Кіно». З 2006 року частина приміщень увійшли в оренду мережі Кінопалац. У ньому працює два зали — червоний на 747 місць та синій на 196.

 

 

3. Будівля Центру Довженка розташована на перетині головних магістральних доріг житлового району Сихів – просп. Червоної Калини (колишня вул. Криворізька) та вул. Сихівської (попередні назви – вул. Ізоляторна, вул. Ворошилова). Хоч загальний громадський центр Сихова так і не був збудований у зв’язку з глибокою кризою у Радянському союзі у сер. 80-х рр., навколо кінотеатру тоді сформувався своєрідний культурний осередок району.

4. Кінотеатр було зведено в епоху індустріального типологізму, проте його, на відміну від більшості громадських будівель радянського Сихова, фактично було збудовано за індивідуальним проєктом. Ключову роль відіграють функціональні аспекти, деякі дещо гіперболізовані, що формує ідентичність споруди. Стильовий напрямок – модернізм.

 

 

5.«Фонтан» біля Центру Довженка насправді не фонтан. Ця споруда ніколи не була фонтаном, це була система кондиціонування культурно-освітнього центру. Вона була споруджена ще в радянські часи і зараз не працює.

 

 

6. Весною 2018 року Львівська міська рада зняла ЛКП «Культурно-освітній центр ім. О. Довженка» з балансу Сихівської райадміністрації і передала його міському управлінню культури.З того часу Центр Довженка розпочав активне оновлення і перетворення на культурний простір. Трансформувалась діяльність центру – тепер, окрім кінотеатру, це ще й концертний зал, коворкінгова зона тощо.

7. З травня 2018 року Центром Довженка керує Марта Іванишин, до цього вона кілька місяців виконувала обов’язки його директорки. За майже рік роботи у новому форматі в кіноцентрі провели ребрединг і перетворили його у Lviv Dovzhenko Centre.

 

 

8. З 2018 року Сихів стає осередком міських святкувань. Біля Центру Довженка проводять заходи на День міста, День Незалежності, День Конституції, «Ніч у Львові» та багато іншого.

9. Щорічно у Центрі Довженка відбувається понад 70 культурних заходів: концерти, фестивалі, виставки, перфоманси та інші культурні і мистецькі акції.

10. На початку грудня 2019 року на будівлі змінили вивіску на «Центр Довженка» замість старої «Кінопалац». А також змінено статутне положення Центру. Відтепер — це офіційно КП «Культурно-освітній центр Довженка» (скорочено «Центр Довженка»).

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ