За вимкнення електроенергії платитимуть компенсації

компенсації
Опубліковано:

Фото: Інтерактивна бухгалтерія

 

З 1 липня 2021 року запроваджується гарантований стандарт, за яким електропостачальники в окремих ситуаціях платитимуть споживачам від 200 грн і більше за перебої в електропостачанні. Про це повідомила Національна комісія з питань державного регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Доволі часто електроживлення електроустановок споживача може бути тимчасово припинено оператором системи для проведення планових робіт, пов’язаних з ремонтом устаткування та/або підключенням електроустановок нових споживачів.

У таких випадках оператор системи розподілу електроенергії (ОСР) повинен розміщувати на власному офіційному вебсайті інформацію щодо планових перерв в електропостачанні із зазначенням населених пунктів та вулиць, та/або об’єктів, які будуть відключені, причин перерви, дати та часу початку перерви (з точністю до години) та її орієнтовної тривалості. Ця інформація має бути на вебсайті ОСР (із зазначенням часу та дати її розміщення) та надіслана ОСР органам місцевого самоврядування, на території яких заплановані перерви в електропостачанні. Вона повинна бути розміщена не пізніше, ніж за 10 діб до початку перерви.

Також на сайті має бути інформація щодо значних аварійних перерв в електропостачанні з кількістю відключених споживачів понад 100 і тривалістю понад годину.

Усе потрібно розмістити якнайшвидше після отримання відповідних даних, але не пізніше 6 годин після початку аварійної перерви, яка виникла в робочий час, та не пізніше 12 годин після початку аварійної перерви, яка виникла в неробочий час.

У випадку порушення строку відновлення електропостачання після перерви в електропостачанні протягом 24 годин передбачена компенсація.

Ця компенсація надається автоматично шляхом зменшення рахунку споживача на оплату електроенергії у строк до 75 днів після перерви тривалістю понад 24 години. 

Компенсація не надається, якщо перерва виникла через доведені:

– форс-мажорні обставини;

– вину споживача або інших осіб.

Кількість перерв в електропостачанні упродовж 12 календарних місяців (тривалістю понад одну годину) для споживача повинна становити:

– для запланованих перерв без попередження споживача та перерв з причин технологічних порушень в електричних мережах ліцензіата:

  • у міській місцевості – менше 7;
  • у сільській місцевості – менше 9;

– для запланованих перерв із попередженням споживача (без урахування перерв внаслідок робіт, що передбачені інвестиційною програмою ОСР та/або річною програмою ремонтів ОСР) – менше 12.

Цей гарантований стандарт запровадять з 01.07.2021 і за його недотримання за відповідним зверненням споживача ОСР надає компенсацію у розмірі 200 грн та додатково 50 грн за кожну перерву понад встановлений стандарт. Дотримання цього стандарту визначається за зверненням споживача щодо надання компенсації за недотримання цього гарантованого стандарту.

Отже, після 01.07.2021 року споживачі можуть подавати звернення до ОСР щодо надання компенсації за перевищення встановленої частоти перерв в електропостачанні за попередні 12 календарних місяців.

У разі систематичних перерв в електропостачанні необхідно звернутися до НКРЕКП, а також до Державної інспекції енергетичного нагляду України для вирішення питання у межах компетенцій.

З питань технічного стану електричних установок і мереж (якість електричної енергії, часті перерви в електропостачанні) споживачі можуть звертатися до Держенергонагляду для розгляду та вжиття відповідних заходів у межах його компетенції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові з’явиться пристрій для діагностики дерев

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ