Як сихівчани долучаються до міської ініціативи “Подаруй місту дерево”

Опубліковано:
Фото: tvoemisto

17 березня закінчився прийом онлайн-заявок для участі у акції “Подаруй місту дерево” 2024. Це акція в межах якої усі охочі посадити саджанець можуть вибрати локацію та вид дерева зі сформованого переліку, заповнити заявку, і після оплати долучитися до висадки. Її проводять у місті вже четвертий рік поспіль. Ми поспілкувалися з управлінням екології та природних ресурсів ЛМР, щоб дізнатися про те, чи є акція популярною серед сихівчан. 

В рамках акції щороку управління екології та природних ресурсів ЛМР спільно з районними адміністраціями та садівниками Львова напрацьовують перелік вільних лунок на вулицях, скверах та в парках громади, де можна посадити дерева та кущі.

Цього року мешканцям пропонують для висадки дерев та кущів понад 1500 лунок: 1478 на вулицях та 100 у парках. Відтак охочі могли обрати з переліку вид дерева чи куща, який готові купити, а також місце, в якому планують висадити рослину.

“Саджанець закуповує благодійник, який зголошується за спеціальною формою, а місто допомагає його привезти, посадити, встановити опори та забезпечує належний догляд. Важливо зазначити, що ми пропонуємо садити лише якісні сформовані саджанці з розсадників. Вартість такого дерева від 3500 до 7000 грн, залежно від виду та віку.”

розповіли в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР

“Подаруй місту дерево” 2023

Минулоріч за спонсорства мешканців у Львівській громаді висадали 369 дерев та кущів на загальну суму в понад 1,3 мільйона гривень, найбільше – у Галицькому та Франківському районах. У Сихівському районі на вулицях та в парках було висаджено 39 дерев.

Місця посадки обирав садівник району, залежно від потреби і побажань мешканців, які дарували дерева. Найпопулярніші локації, де висадили дерева – вул. Скорини, Зелена, пр. Червоної Калини, парки Залізна вода, Івана Павла ІІ та багато інших.

Також заступниця начальника управління екології Оксана Луцко пояснила, чому акція “Подаруй місту дерево” є важливою:

“Враховуючи воєнний стан та скерування левової частки бюджету на потреби військових, дуже важливою є допомога мешканців у закупівлі дерев для озеленення міста. Зміни клімату є помітними, озеленення відіграє ключову роль у боротьбі зі змінами клімату і глобальним потеплінням, оскільки рослини поглинають діоксид вуглецю і видають кисень у процесі фотосинтезу. 

Вони допомагають зменшити ефект парникового газу шляхом збереження вологи ґрунту, а також зниження температури поверхні через вплив вітру та тіні.”

“Подаруй місту дерево” 2024

Цього року у Львові в межах акції висадити саджанці зголосилося 143 заявники, 14 з яких – мешканці Сихівського району. Чимало з них готові висаджувати по кілька дерев водночас, загалом у місті додасться близько 200 нових дерев. Відтак впродовж місяця на вулицях та у парках міста розпочнуть висадку дерев.

Цього разу мешканцям пропонують для висадки дерев та кущів понад 1500 лунок: 1478 на вулицях та 100 у парках.

Найпопулярніші місця у Сихівському районі для висадки дерев – парк мені Папи Римського Івана Павла II, а також вулиці: Гашека, Стрийська, Червоної Калини, Зелена, Липова алея, Херсонська та Зубрівська.

“Цього сезону ми висаджуємо у місті здебільшого великі дерева. Вони мають давати тінь, вбирати пил та дощову воду. Щодо видів дерев, то маємо два гінкго білоба, австрійський дуб, а також традиційно клени, липи, каштани, граби, модрини, багряники, горобини та сакури.”

розповіла Оксана Луцко, заступниця начальника управління екології та природних ресурсів ЛМР

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий п’ятисекційний трамвай курсуватиме маршрутом №8

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ