Як минув дитячий зимовий чемпіонат з кінного спорту на Львівському іподромі

Опубліковано:
Фото: КЗ ’’ДЮСШ’’БУРЕВІСНИК’’

З 24 по 27 січня на Львівському іподромі, що на вул. Стрийська, 119, пройшли змагання з кінного спорту для дітей. Наразі в школі займається більше 80-ти спортсменів, а тренувальний процес координують 6 тренерів. Журналістка “Сихів Медіа” відвідала змагання, щоб розповісти більше про спортивні можливості для дітей в нашому районі.

“Буревісник” – це дитячо-юнацька спортивна школа, де діти можуть безкоштовно займатись кінним спортом. В січні змагання тривали три дні, у перший день була виїздка – це про граційність, взаємодію коня з вершником, а в другий і третій день діти долали перешкоди. За складністю маршрути відрізняються,  саме тому вони поділені на таку кількість днів. Учасники самі не обирають в яких дисциплінах брати участь, цьому передує довгий тренувальний процес. 

Кожного року відбувається виконання певних кваліфікаційних вимог. Визначається рівень фізичної підготовки, а також рівень техніки тактичної підготовки юних спортсменів. 

І вже за цими двома  критеріями учнів переводять до групи базової підготовки, а далі до спеціалізованої. Тобто, вони беруть участь у змаганнях, виконують спортивні нормативи та розряди і отримують звання, такі як майстер спорту. 

“У нас є учні, які зараз беруть участь у змаганнях, як і на місцевому рівні, так і на всеукраїнському. На всеукраїнському рівні вони вже виконують розряди такі як Кандидат в майстри спорту і Майстер спорту України. Одна з наших учениць цього року, 1 січня потрапила до резерву збірної команди України”

директорка кінного клубу Алла Хохла

За словами директорки, на сьогодні змагання в “Буревіснику” приїжджають лише українські спортсмени, а міжнародні зустрічі для клубу є мрією, яка дозволить залучати в місто іноземних спеціалістів.   Школа кінного спорту готова працювати саме в цьому векторі., проте деякі вихованці уже цього року планують брати участь у змаганнях закордоном влітку. Станом на зараз завершується зимовий сезон, саме ці змагання відбуваються у закритому приміщенні. З кінця квітня змагання проводитимуться вже у відкритому манежі, це дасть можливість брати участь вже більшій кількості учасників. 

“Оцінювання в подоланні перешкод відбувається по частоті проходження маршруту і по нормі часу. Тобто, якщо вершник подолав маршрут без штрафних очок, не поваливши перешкоди і вклався в норму часу, яка прописана на маршруті, він буде переможцем”

Гут Оксана, головна суддя змагань

Максимальний час, який дається на проходження маршруту залежить від його складності та кількості перешкод, в середньому це 62 секунди. 

Перший маршрут проходили діти, які мають менше досвіду. Також є категорія віком до 14 років, вони проїжджають маршрути заздалегідь написані, вчать їх на памʼять, відпрацьовують на тренуваннях і потім вже демонструють свою їзду на змаганнях. В цій категорії стартувало 8 вихованців. 

Під час змагання юні спортсмени змагались у шести маршрутах: №1 90 см, № 2 70 см, №3 Хрестовини, №4 100см, №5 80см, №6 60см та Їзда L5. Ознайомитись з переліком переможців можна за цим посиланням.

Одна з учасниць розповіла, що навчається в школі кінного спорту вже близько десяти років, та паралельно ще навчається у львівському університеті фізичної культури. 

“Мені вдало вдається поєднувати навчання та спорт, одне іншому не заважає, я все встигаю”

поділилась Анна, учасниця змагань

За словами Анни змагання пройшли чудово, попри збиття перешкод. 

Додамо, що діти, які хочуть спробувати себе у верховій їзді можуть безоплатно пройти навчання та отримати певні розряди у кінному спорті. Насамперед діти приходять у групу початкової підготовки, де набір триває до 1 жовтня, і щорічно діти можуть потрапити до цієї групи і власне почати навчальну діяльність у кінному спорті.

Дитячо-юнацька спортивна школа Буревісник з кінного спорту розташована на вулиці Стрийська, 119. Для запису телефонуйте за номером (032) 223 18 48. Також слідкуйте за діяльністю клубу у соцмережах: Facebook, Instagram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовні гуртки та секції для дітей у Сихівському районі

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ