Як Львівський бронетанковий модернізував Т-64: українські військові отримали оновлені танки

Опубліковано:

Фахівці Львівського бронетанкового заводу розповіли деталі глибокої модернізації танків Т-64.

Інженери виробництва розказали про особливості проведеної модернізації головних бойових танків українського війська, інформує Мілітарний.

16 грудня «Львівський бронетанковий завод» передав Збройним силам України відремонтовані танки Т-64. Бойові машини були модернізовані. Про оновлення танків розповів начальник технологічного відділу підприємства Назар Вовчко: «У цих перероблених Т-64 повністю замінені приціли. У них тепер немає демаскуючої „інфрачервоної фари“, якою ніхто ніколи не користувався, адже світила вона, немов прожектор, і її застосування означало загибель і екіпажу, і машини».

Новітні приціли дозволяють бачити ворога набагато далі як удень, так і вночі. Не заважаючи ні сніг, ні дощ. На місце інфрачервоної фари було поставлено додаткові блоки динамічного захисту, що дозволило покращити живучість машини.

Модернізація Т-64

Начальник технологічного відділу також розпові, що під час розробки цієї глибокої модернізації фахівці підприємства дослухалися до всіх замовників з Міністерства оборони України. Були обговорені всі деталі, що хочуть мати українські танкісти на полі бою. І в результаті танк отримав чимало змін.

«Також було повністю замінено засоби зв’язку танка. Замість морально і фізично застарілих радіостанцій встановлено новітні взірці цифрових засобів зв’язку, які не можуть ані заглушити, ані підслухати навіть сучасні російські засоби РЕБ», – повідомив Назар Вовчко.

Кожен танк зможе сам визначити своє місце знаходження на полі бою. А командування знатиме точно, де і яка машина перебуває в той чи інший час.

«Змінилася й система навігації панцирника. Вона супутникова, і тому працюватиме автономно й незалежно від того, чи є Інтернет на полі бою», — зауважив начальник технологічного відділу.

Для зручності дисплеї навігації виведені як до командира екіпажу, так і до механіка водія. А самі антени стали коротшими і більш потужними і тепер їх можна скласти, зменшивши ризики їхніх ушкоджень.

«Загалом весь комплекс проведених робіт із модернізації дозволяє значно покращити і керованість, і маскування бойової машини, — підсумував Назар Вовчко. — Підвищити дальність прицільної стрільби та знизити вразливість самої машини».

На усіх оновлених танках тепер встановлюють камери заднього руху, тепер механік може самотужки заїхати доприкладу в бокс. За потреби, для цього можна використати спеціальне дзеркало заднього виду. Його підставка в бойовому положенні прихована завдяки рухомому кронштейну. Все освітлення танка замінено на сучасні світлодіодні лампи.

Також на підприємстві вивчають можливості збільшення рівня захисту паливних баків танка, для цього проводяться спеціальні дослідження з новими українськими матеріалами.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ