Ядерна і хімічна загроза: що робити? В укритті на Сихові рятувальники провели лекцію

Опубліковано:

Сьогодні, 3 листопада, львівські рятувальники провели навчання з ядерної, хімічної та біологічної безпеки для волонтерів благодійного фонду “Razom for Ukraine”, “Nova Ukraine” та редакції “Ветеран Медіа”. Навчання безкоштовне та необхідне в реаліях життя в Україні та сусідства з агресором, як потрапити на навчання і про що можна там дізнатись – в новому матеріалі редакції “Сихів.Медіа”.

Для того, аби рятувальники приїхали та провели безкоштовний тренінг на підприємстві чи в держустанові, необхідно скерувати офіційний запит в Головне управління ДСНС у Львівській області з проханням провести таке навчання. Ваш запит розглянуть, оберуть дату та час і команда спеціалістів протягом двох годин навчатиме базових правил, які допоможуть врятуватись при надзвичайних ситуаціях.

Протягом останніх двох місяців ДСНС в Львівській області провела уже 9 занять під час яких понад 1700 осіб ознайомились з темою ядерного, хімічного та біологічного впливів на людей.

“Чим більше людей знають правила, тим краще, адже вони передають інформацію родичам чи дітям, яким необхідно пояснювати глибше, часом в форматі гри. Дорослі розуміють про які хімічні речовини ми їм пояснюємо, тоді як дітям потрібно подавати інформацію інакше, наприклад завдяки картинкам, презентаціям, здебільшого в ігровій формі, бо вони сприймають і запам’ятовують лиш тоді, коли вони самі це роблять”, – розповіла Лабич Віра, начальниця групи радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Навчання триває дві години та складається з теоретичної і практичної частин. За словами керівниці аварійно-рятувального загону, програма для дітей та дорослих відрізняється, під час навчання для різної категорії слухачів рятувальники використовують різні підходи, аби якомога більше львів’ян дізнались і засвоїли інформацію, яка може врятувати життя.

В межах практичної частини навчання, яка відбувалась на вулиці, рятувальники наглядно показали якими приладами користуватимуться під час масової обробки людей при ядерному чи хімічному забруднені.

А також розповіли про послідовність та важливість кожного з етапів правильного омивання людей, показали і дали приміряти костюм, який необхідно одягнути після обробки, та пояснили коли і як люди можуть виходити з червоної чи жовтої зон в зелену, “холодну”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 400 сихівських будівель відтепер самостійно регулюють тепло.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ