Вперше! Львівські хірурги видалили 7-місячному немовляті пухлину наднирника лапароскопічно

Опубліковано:

Дитячі хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спільно з провідним ендоскопічним хірургом Львівської обласної клінічної лікарні вперше видалили пухлину наднирника 7-місячному немовляті лапароскопічно, тобто, через невеликі розрізи. Подібних операцій немовлям у Центрі не проводили.

Пухлину правого наднирника у дитини діагностували у три місяці під час планового огляду. Уже тоді пухлина мала розмір 3 см. Оскільки новоутворення збільшувалося у розмірах, хірурги вирішили його якнайшвидше видалити. Аби зменшити хірургічну травму для немовляти, пухлину вирішили забрати лапароскопічно, через невеликі отвори.

«Ми проводимо багато хірургічних втручань лапароскопічним методом, але видалення пухлини наднирника в такого маленького пацієнта проводили вперше і це успішний старт для впровадження такого типу операцій для наших найменших пацієнтів», – повідомив завідувач відділенням хірургії Центру Богдан Романишин.

Лапароскопічні операції є менш травматичні для малюків, після них дитина швидше повертається до нормального, активного життя і після них виникає менше ускладнень, ніж після звичайної операції.

До слова, у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі лікують дітей з пухлинами, у тому числі і злоякісними, не лише з Львівщини, а й з усіх областей Західної України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бустерна доза проти COVID-19 вже доступна: щеплювати розпочали медиків

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ