Вечір кіно повертається: україномовні фільми, які варто подивитися

Опубліковано:

Постійні тривоги, холоднеча за вікном та поганий настрій? Не біда. Ми знаємо, як зробити твій вечір яскравішим. Ми підготували підбірку фільмів, які закарбуються у твоїй пам’яті надовго. Не віриш? Ввімкни та переконайся.

  1. Віддана

Трейлер «Відданої» обіцяв скандальне еротичне відео з натяками на одностатеві відносини, проте що ж насправді до кінця не зрозуміло. Які стосунки між головними героїнями – роман, пристрасть чи дружба? В стрічці використана не “кіношна” українська мова, а галицький діалект, який додає їй автентичності.Не меншої краси й загадковості додають фільму дивовижні дрібниці: фокусники, ілюзії, літаючі предмети та навіть картини, які говорять. А знаєте чому саме цей фільм ідеально підійде для сімейного перегляду? Тому що віковий діапазон дуже різний: наймолодшій акторці на момент зйомок було 57 днів, найстаршій — 81 рік.

ЛітАкцент

2. Заборонений

Український художній повнометражний фільм, який претендує на статуетку “Золота Дзиґа-2020” у номінації “Премія глядацьких симпатій”. Фільм допомагає глядачам поринути у історичне минуле – кінець 1960-х — початок1980-х років, адже розповідає про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса. Фільм розтопить серце навіть найміцнішого чоловіка, тому що, атмосфера місця і відтворюваних подій є настільки важкими, що він самі герої не могли стримати сліз.

Прямий

3. Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас

Фільм, над яким працювали більше двох років: реальні історії ветеранів-добровольців складають основну частину кінострічки. Після бойових дій командир батальйону із побратимом потрапляють в окуповане сепаратистами місто, де переховуються і намагаються вибратися на територію, яку контролюють українські військові. Через особисту образу на головного героя “полює” російський військовий, що командує сепаратистськими військовими формуваннями. А що в кінці? Трагічний розстріл чи вдала втеча?

Детектор медіа

4. Мої думки тихі

У фільмі нетипово подана стереотипна проблема батьків та дітей. Мама не відпускає Вадима, головного героя, на роботу до Канади. Хлопець працює звукорежисером та музикантом, часто зіштовхується з проблемами та невдачами не лише у роботі, але і в особистому житті. Що ж підкине доля юнаку? Яскраву зміну майбутнього чи не одну трагічну ситуацію? Зазначимо, що монтаж тривав 7 місяців, тож різнобарв’я вас здивує.

Takflix

5. Поводир

Уявіть, що ви поринаєте у фільм і бачите все, що відбувається на власні очі… Сюжет фільму показує нам мандри американського хлопчика Радянською Україною та українського сліпого музиканта напередодні та під час Голодомору. Що ви відчуваєте? Біль, страх, подив? Доля зводить героїв з багатьма людьми, які уособлюють собою тогочасні прошарки суспільства. По-за особистими історіями основних та другорядних героїв маємо ще краплю документалізму, неприхованого і неприємного історичного минулого та багатство етностилю і культурної спадщини.

Вікіпедія

Гарного перегляду!

Вікторія Вітер

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ